INFORMACJE PRASOWE WYDARZENIA (EVENTS)

Budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość

Potencjał rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce i jego promocja będą tematem debaty, na którą w dniu 30 stycznia 2018 roku podczas targów BUDMA w Poznaniu zaprasza Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie. Eksperci wskażą najnowsze rozwiązania technologiczne, ale także finansowe dla inwestorów zainwestowanych budownictwem drewnianym.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

“Budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość. Ekonomia – Ekologia – Technologia” to temat debaty, którą 30 stycznia organizuje Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Debata odbędzie się podczas targów BUDMA – najważniejszej krajowej imprezy wystawienniczej branży budowlanej. Jej celem jest zwrócenie uwagi na ogromny potencjał rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce związany z zasobami naturalnymi, potencjałem technologicznym oraz oczekiwaniami społecznymi w zakresie komfortu życia i ekologii.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali praktycy, którzy na co dzień spotykają się z inwestorami, architektami, inspektorami nadzoru budowlanego i przygotowali konkretne odpowiedzi na pytanie: jak wykorzystać szansę związaną z możliwością szerszego zastosowania nowoczesnych materiałów inżynieryjnych z drewna w polskim budownictwie nie ulegając ograniczeniom – informuje Wojciech Pilacki, prezes zarządu Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie.

Podczas debaty, która rozpocznie się o godz. 14.00 w hali nr 3, poruszone zostaną aspekty: zasobów i potencjału produkcyjnego, kadr, w tym szkolnictwa zawodowego, finansowania inwestycji budowlanych, norm technicznych, jakości usług i dostępu do wiedzy budowlanej.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali: Andrzej Schleser, dyrektor ds. projektów rozwojowych w Lasach Państwowych; Waldemar Motyka, wiceprezes zarządu STEICO CEE Sp. z o.o., Michał Szreder, prezes firmy Szreder A.C. i Tomasz Balcerowski, prezes firmy EKOINBUD wykonujących budynki w konstrukcji drewnianej w systemie pełnej prefabrykacji oraz architekt Wojciech Pilacki, właściciel Pracowni Projektowej Pilacki i serwisu WoodPoint. W debacie udział wezmą również przedstawiciele Banku Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Debatę poprowadzi redaktor Małgorzata Wnorowska z Forestor Communication.

Wydarzenie ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny. Ze względu na wielkość sali, pierwszeństwo będą miały osoby, które zgłoszą swój udział mailowo:

biuro@cdcw.pl

 

 *********

Debata: “Budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość. Ekonomia – Ekologia – Technologia”

Gdzie?: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 3

Kiedy?: 30 stycznia 2018 roku, godz. 14-15.30