HETTICH

ArciTech i Sensys w projekcie nagrodzonej Złotym Medalem MTP kuchni Roma

Halupczok Kuchnie i Wnętrza, zdobywca Złotego Medalu MTP za projekt Roma, jest doskonałym przykładem producenta, który z sukcesem wykorzystał ogromne możliwości, jakie dają nowoczesne szuflady ArciTech firmy Hettich.

Kuchnia Roma to projekt niezwykle prestiżowy odpowiadający najnowszym trendom w zakresie projektowania inteligentnych kuchni, które zapewniają niezwykły komfort użytkowania najbardziej wymagającym użytkownikom.

– Naszą inspiracją przy tworzeniu kuchni ROMA stał się Rzym, metropolia nakręcana spiralą dążeń do absolutnej perfekcji – mówi Anna Dzierżanowska, dyrektor kreatywny Halupczok Kuchnie i Wnętrza.

Fascynująca stylistyka, podkreślona unikatowym lakierem z efektem połysku, skomponowanym wyłącznie do kuchni Roma, przykuwa uwagę i podkreśla jej wyjątkowy charakter. Pięknym akcentem wzorniczym są także wykończenia z orzecha amerykańskiego widoczne w elementach barku czy wnętrzach szuflad.

– W projekcie kuchni Roma wykorzystaliśmy najnowocześniejsze szuflady ArciTech firmy Hettich – zdradza Anna Dzierżanowska.

Są to niezwykle komfortowe w użytkowaniu systemy szuflad, które dzięki możliwości indywidualizowania ich projektu, na przykład poprzez różnicowanie boków, otwierają przed projektantami mebli niezwykłe możliwości. Skorzystał z nich również właściciel firmy Halupczok Kuchnie i Wnętrza i jednoczenie projektant nagrodzonej Złotym Medalem MTP kuchni Roma, Adrian Halupczok.

Spośród wielu możliwości komponowania wysokich boków szuflad wykorzystał on piękne połączenie koloru srebrnego ze szklanym podwyższeniem, które doskonale komponuje się z barwą i połyskiem lakieru kuchni. Przez szklane podwyższenie doskonale widać eleganckie drewniane wkłady serii Wood Line, które są charakterystycznym elementem projektu firmy Halupczok Kuchnie i Wnętrza.

– Nasze wkłady do szuflad zostały wykończone naturalnym  fornirem orzecha amerykańskiego, olejowanym dla zabezpieczenia przed zabrudzeniami. Widoczne krawędzie Wood Line są połączone pod kątem 45 stopni, co zwiększa estetykę i prestiż – wyjaśnia Anna Dzierżanowska.

Prestiż kuchni Roma przejawia się nie tylko w dbałości o estetykę i design, lecz bogactwo rozwiązań funkcjonalnych. Wspomniane szuflady ArciTech mają podwyższoną wytrzymałość, a do tego są niezwykle stabilne, delikatnie otwierają się i zamykają, co jest efektem nowatorskiej prowadnicy o profilu pryzmatycznym. Standardem w tego typu rozwiązaniach dla półki premium są oczywiście systemy cichego domykania.

Kuchnia Roma kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Za pomocą pilota lub przycisku można wysunąć z samego środka wyspy barek z ukrytą baterią kuchenną. Niespodzianką jest także okap wysuwany z blatu czy elektryczne otwieranie szafek cargo – naciskając jedynie odpowiedni przycisk spiżarnia  sama wyjedzie ukazując swoje wnętrze. Dopełnieniem prestiżowych rozwiązań, które wybrał projektant medalowej kuchni Roma, są również zawiasy Sensys firmy Hettich ze zintegrowanym cichym domykaniem, które wielokrotnie były nagradzane za design i ergonomię.

– Złoty Medal targów MTP dla projektu mebli Roma firmy Halupczok to zdecydowanie zasłużone wyróżnienie – mówi Beata Lasota, dyrektor zarządzający firmy Hettich Polska. –  Jako firma, która skupia szczególną uwagę na jakości, designie i inteligentnych rozwiązaniach dla mebli, kibicujemy świetnym projektom polskich mebli kuchennych, a kolejne realizacje Halupczok Kuchnie i Wnętrza to dowód na to, że polskie meble mogą aspirować do światowej czołówki.

Galeria zdjęć:

fot1
Szuflada ArciTech firmy Hettich

 

fot2

Pobierz plik komunikatu: Informacja prasowa Hettich_ArciTech i Sensys w kuchni Roma