HETTICH

5 rzeczy, które powinny znaleźć swoje miejsce w szufladzie

Dla wygody trzymamy je na blacie albo upychamy w głębokich, a przez to mało wygodnych szafkach. Ale jest 5 rzeczy, które lepiej trzymać w szufladzie ? przeczytaj dlaczego.

1. Duże noże

Zamiast trzymać je na blacie kuchennym w rożnego rodzaju stojakach, lepiej je umieścić w szufladzie, w specjalnym organizerze firmy Hettich, gdzie noże osadzone są stabilnie i w idealnym porządku w specjalnym wkładzie, bez obawy, że się przewrócą czy kogoś zranią. Gotując, otwórz górną szufladę i wybierz nóż, który jest ci teraz najbardziej potrzebny. Wkład na noże w szufladzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż stojak na blacie!

2. Blender

Blender to obecnie jeden z podstawowych przyrządów kuchennych. Badania przeprowadzone na użytkownikach kuchni pokazują jednak, że nie zawsze mamy na niego zaplanowane miejsce i dlatego wrzucamy go często do? szafki nad okapem. W konsekwencji, za każdym razem wyjmując go z tej szafki denerwujemy się na zawinięty wokół innych przedmiotów przewód. Również i tego problemu w kuchni można uniknąć.

Hettich zaprojektował specjalny organizer do szuflad, w którym przewidziano wydzielone miejsce na blender. Umożliwia on łatwy dostęp do sprzętu i eliminuje uciążliwe zjawisko splątanych przewodów. Oszczędzamy sobie w ten sposób nerwowego przeszukiwania zawartości szuflady czy, co gorsza, wyjmowania całej jej zawartości aby wyswobodzić potrzebny nam blender. Bo ten znajduje się zawsze pod ręką, w górnej szufladzie przy płycie grzewczej.

3. Przyprawy

Przyprawy to kwintesencja każdego posiłku i niezaprzeczalny atut każdej kuchni. Dobrze jest mieć je zawsze pod ręką. Nawet jeżeli umieścimy je w efektownych pojemnikach, które ustawimy na blacie, z czasem pokryje je kurz. Oblepione parą czy zachlapane tłuszczem z przygotowywanego jedzenia, nie będą już ozdobą naszej kuchni. Dlatego znów warto zdać się na firmę Hettich, która ma świetne organizery ze specjalnymi wkładami przeznaczonymi właśnie na przyprawy. Są one idealnie dopasowane do szuflad  InnoTech. Zyskujemy tym samym podwójnie ? mamy nowoczesne, bardzo wygodne w użytkowaniu szuflady, a w nich specjalne, łatwo dostępne miejsce na przyprawy. Warto tu jeszcze wspomnieć o walorach estetycznych: pięknie wykonane pojemniki na przyprawy dodadzą szufladom elegancji.

4. Słoiki

Odwieczny problem logistyki kuchennej ? słoiki. Myślisz, że szuflada tego nie wytrzyma, dlatego najczęściej upychasz je w pojemnych, ale mało funkcjonalnych szafkach? Jednak jak długo można wyciągać słoiki z głębi niewygodnej szafki? Niezależnie od tego, jak ciężką mają zawartość, również słoiki można trzymać w wygodnych szufladach z pełnym wysuwem. Szuflada ArciTech firmy Hettich wytrzyma bowiem nawet 80-kilogramowe obciążenie. W tych szufladach można zatem bez obaw trzymać słoiki, puszki, a jeśli dodatkowo na wieczkach nakleimy opisy ich zawartości, otwierając szufladę szybko znajdziemy to, czego szukamy.

5. Talerze

Pakiet kilkunastu talerzy waży kilka kilogramów. Wyciąganie ich z górnych szafek czy, odwrotnie, schylanie się po nie na dolne półki, to duże obciążenie dla stawów i pleców. Aby temu zapobiec można je umieścić w wysuwanej szufladzie. Do szuflad w systemie InnoTech i ArciTech, w których mają być przechowywane nie tylko naczynia, ale też na przykład produkty spożywcze, firma Hettich proponuje specjalny system organizerów, które stabilizują produkty lub przedmioty. Dzięki temu talerze podczas otwierania szuflady nie będą się przesuwać.

Co jednak, jeżeli zmienimy koncepcję przechowywania naczyń i w miejscu, gdzie do tej pory stały duże talerze, postanowimy ustawić mniejsze? Wystarczy przestawić ogranicznik we właściwe miejsce, zgodnie z wymiarami ustawianych w szufladzie rzeczy.

OPINIA:

Joanna Nowak, specjalista ds. marketingu Hettich Polska:

Jednym z nieocenionych sposobów na optymalne zorganizowanie przestrzeni kuchennej i utrzymanie porządku są na pewno szuflady wyposażone w różnego typu wkłady porządkujące nie tylko przybory kuchenne, ale i produkty żywnościowe, zastawę, garnki czy sztućce. Doskonale dopasowane do wielkości szuflady w przemyślany sposób segregują jej zawartość. Wszystko ma swoje miejsce i jest dokładnie tam, gdzie to odłożymy. Nic się nie przesuwa się i wszystko pozostaje w idealnym porządku.

Galeria zdjęć:

ArciTech_3
Szuflada z systemem ArciTech. Fot. Hettich

 

ArciTech_OrgaTray_570
Maksymalne wysunięcie szuflady. Fot. Hettich

 

InnoTech_OrgaTray_450_antracyt
Szuflada z wygodnym organizemrem. Fot. Hettich

Pobierz plik komunikatu: Hettich_informacja prasowa_5 rzeczy