HALEX

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – nowa kolekcja stołów firmy HALEX

piazza

  

Nowa linia rozkładanych stołów rzymskich zachwyca designem i wykonaniem. Polska firma Halex wprowadza na rynek kolekcję stołów, masywnych i podkreślających rolę mebli w europejskiej kulturze i stylu życia.

W poszukiwanie europejskiej tożsamości, jej kulturowych i społecznych korzeni wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Poprowadziły one także rękę projektanta mebli firmy Halex, który naszkicował nową linię stołów na charakterystycznej kolumnie, a w elbląskiej fabryce wdrożono ją w lutym tego roku do produkcji.

– W kulturze rzymskiej, która tworzyła podwaliny dzisiejszej Europy, stół zawsze odgrywał istotną rolę w przeciwieństwie do innych kultur np. chińskiej ? mówi Aleksandra Wojtyniak, dyrektor handlowy firmy Halex. ? Nasze najnowsze stoły rzymskie usadowione na charakterystycznych kolumnach: TETRIS, GAP, PIAZZA oraz VETRO, to także nawiązanie do tej europejskiej symboliki stołu jako miejsca spotkań, gościnności, pojednania czy nawet obrzędów religijnych.

Cztery nowe modele Tetris, Piazza, Vetro i Gap charakteryzują się typową dla tego rodzaju stołów kolumną, na której zamocowany jest rozkładany blat. Każdy z wariantów ma unikalny design podstawy.

Tetris jest to prostokątny stół posiadający w kolumnie dwa wycięcia, które mogą posłużyć jako półki. Bazowym kolorem jest biel przełamana dębowymi akcentami. Producent oferuje cztery warianty dekoru, które kolejny sezon cieszą się uznaniem klientów. Ciepły dąb sonoma, latte, beżowy dąb san remo i dąb truflowy to trendy kolorystyczne na nadchodzący sezon.

Modele Vetro i Gap to połączenie klasycznej ławy z dwiema kolumnami. Wariant Vetro posiada czarną szybę, która fantastycznie komponuje się z prostymi białymi kolumnami. Gap natomiast cechuje dębowy dekor podkreślony nutką czerni.

Stół Piazza to monochromatyczna wersja stołu rzymskiego, która swym konceptem zabiera nas w podróż do czasów antycznych. Skośne wycięcie między kolumnami przywodzi na myśl te z budowli starożytnych.

Funkcjonalność stołów jest również dużym atutem. Firma Halex zaprojektowała rozkładane blaty, dzięki którym prostą ławę (o wymiarach 140 x 85 cm) możemy rozłożyć na stół o szerokości 210 cm, w sam raz na typowo rzymskie uczty.

Różnorodność designu pozwala na dopasowanie stołu do wnętrz minimalistycznych, jak i tych przesyconych bogatymi kolorami i formami. Po raz kolejny przekonujemy się, że firma Halex to polski producent z europejską wyobraźnią.

– Firma Halex jest niezwykle dumna z obecności Polski w strukturach europejskich i tworzymy silne więzi z naszymi odbiorcami w różnych krajach europejskich ? mówi Aleksandra Wojtyniak. ? Europejska jakość, europejskie normy, europejska kultura pracy oraz europejski surowiec to obecnie podstawa filozofii działania firmy Halex, dlatego wprowadzenie nowej kolekcji stołów rzymskich jest bardzo ważnym akcentem w historii naszej firmy w niezwykłym czasie dla Europy, która poszukuje swojej tożsamości w tej niewątpliwie skomplikowanej sytuacji międzynarodowej.

 

Galeria zdjęć:

Tetris
Tetris
Vetro
Vetro

 

rzymskie

Halex