MEKANIKA

Automatyczna obróbka kamienia bez przezbrajania

mastersaw

 

W kwietniu Intermac otworzył drzwi swojego nowego showroomu, w którym prezentowane są flagowe modele tego światowego lidera w dziedzinie obróbki szkła i kamienia. Najnowszym modelem we włoskim parku maszynowym i największym powodem do dumy był uroczyście zaprezentowany Intermac Master Saw 625.

W ofercie firmy Mekanika znalazł się Intermac Master Saw 625 ? sterowane numerycznie multicentrum obróbcze do kamienia z bardzo wygodnym, podwójnym stołem. To wyjątkowe, całkowicie zautomatyzowane urządzenie sprawi, że obróbka kamienia od położenia płyty po ostateczny szlif wykonywana jest bez udziału pracy ludzkiej.

Płyta kamienna ustawiana jest na stole roboczym niezwykle precyzyjnie, dzięki dedykowanym narzędziom pozycjonującym. Programowanie zadań obróbczych jest intuicyjne i odbywa się za pomocą graficznego softwaru i wygodnego wprowadzania danych przez kolorowy ekran dotykowy. Dotyczy to także ustawień rozkroju w systemie nestingu, które odbywa się w sposób wizualny przy zastosowaniu wygodnych kształtów i tekstur .

– To, co zwraca uwagę podczas prezentacji maszyny to automatyczny stół i możliwość repozycjonowania elementów w strefie roboczej z dużego na mniejszy, dodatkowy stół ? takie rozwiązanie to patent Intermac ? mówi Paweł Szczepanik z firmy Mekanika, która jest przedstawicielem Intermac w Polsce.

Na miano multicentrum Master Saw zapracowało przede wszystkim budową wielofunkcyjnego supportu, na którym zamontowane są wszystkie narzędzia potrzebne do rozkroju płyty, przenoszenia formatek a nawet pomiaru grubości. Ich użycie nie wymaga przezbrojenia ? wszystkie są natychmiast gotowe do użycia.

Podczas procesu rozkroju piła mocowana na ruchomym supporcie przesuwa się nad płytą, przez co zwiększa się precyzja obróbki. Powstałe formatki rozkładane są na stole roboczym przy pomocy tego samego supportu, tyle że z wykorzystaniem chwytaka podciśnieniowego. Gdy formatki są już rozkrojone i rozłożone na stole roboczym z suppportu wysuwa się skaner do pomiaru grubości płyty, który ułatwi wykonanie frezowań i nawierceń kątowych ? oczywiście przy pomocy tej samej piły co poprzednio, tyle że z odpowiednim ustawieniem kątowym.

To jednak nie wszystkie możliwości narzędziowe nowego multicentrum Intermac ? w magazynku znajdziemy jeszcze narzędzia do obróbki krawędziowej oraz narzędzia do szlifowania i polerowania powierzchni tzw. ociekacza.

W efekcie mamy wielofunkcyjne, całkowicie zautomatyzowane centrum o szerokich możliwościach obróbczych, wysokiej produktywności i niezwykłej precyzji, gwarantującej najwyższą jakość wyrobu końcowego tj. blaty, parapety, stopnice schodowe czy płyty nagrobkowe.

Parametry techniczne:

Zakres osi:

X: 4654 mm

Y: 2680 mm

Z: 510 mm

C: 0° – 400°

A: 0° – 100°

Moc elektrowrzeciona: 20kW

Uchwyt narzędziowy: ISO 50

Max./min. średnica tarczy: 400-725mm.

Magazynek narzędzi: 26 pozycji

Galeria zdjęć:

mastersaw

mastersaw6

mastersaw4

mastersaw3

Pobierz plik komunikatu: Intermac Master Saw 625-informacja prasowa Mekanika