TEKNIKA

TEKNIKA spotka się ze stolarzami w Ostródzie

rover_k_1532Skipper V31 oraz rover Rover K 1532 to maszyny, które na targach AMIA pokaże TEKNIKA. Lider w dziedzinie sprzedaży włoskich maszyn w Polsce wystawia się w ostródzkiej Expo Arenie po raz pierwszy.

Tegoroczny kalendarz działań firmy TEKNIKA wypełniony jest nie tylko realizacjami wielu ciekawych inwestycji w zakładach przemysłu drzewnego, lecz także imprez targowych.

– W dobie marketingu internetowego, osobiste spotkania i rozmowa z klientami nabierają szczególnego znaczenia, a formuła targów sprzyja profesjonalnej rozmowie i dyskusji, które trudno prowadzić za pomocą poczty elektronicznej – podkreśla Claudio Tornati, prezes zarządu TEKNIKA S.A.

W tegorocznych planach targowych firmy znalazły się nie tylko międzynarodowe imprezy, takie jak LIGNA w Hanowerze czy DREMA i BUDMA w Poznaniu, lecz także targi AMIA, na których firma wystawia się po raz pierwszy.

– Nasza strategia bliska jest zasadzie “myśl globalnie – działaj lokalnie”, dlatego TEKNIKA to już dziś nie tylko 17 przedstawicieli regionalnych, lecz także cztery oddziały w Warszawie, Gorlicach, Kępnie i Olsztynie, gdzie w obiektach biurowo-wystawienniczych o łącznej powierzchni ponad 3500 m2 oferujemy klientom maszyny wykorzystywane na każdym etapie produkcji – mówi Claudio Tornati.

TEKNIKA jest obecnie liderem w zakresie sprzedaży maszyn i urządzeń dla przemysłu drzewnego, a także jedyną firmą, która oferuje w Polsce innowacyjne linie technologiczne oraz zakłady realizowane w systemie “pod klucz”.  W ciągu ponad 17-letniej działalności dostarczyła do ponad 1 200 klientów blisko 3 500 maszyn. Tylko w 2014 roku polscy przedsiębiorcy zdecydowali się zakupić, przy udziale ekspertów firmy TEKNIKA, ponad 400 maszyn i urządzeń.

– Maszyny od TEKNIKI z powodzeniem funkcjonują w największych fabrykach mebli czy stolarki w Polsce, ale realizujemy obecnie także wiele mniejszych, bardzo ciekawych inwestycji, które zwiększają efektywność zakładów stolarskich czy rodzinnych firm tartacznych – zdradza Claudio Tornati.

Targi w Ostródzie to ważny przystanek na mapie działań TEKNIKI w regionie mazurskim. Intensywnie rozwijający się oddział firmy w Olsztynie jest wyspecjalizowany również w sprzedaży specjalistycznych narzędzi do obróbki drewna i płyt drewnopochodnych, takich marek jak Fantacci czy F.U.L., a także klejów Collanti Concorde. Będą one prezentowane na targach AMIA obok dwóch flagowych maszyn Biesse: Skipper V31 oraz Rover K 1532.

– Skipper V31  dzięki kompaktowej budowie idealnie nadaje się do zakładów stolarskich  poszukujących wydajnej i wszechstronnej wiertarki, która nie zajmie wiele miejsca. 10 niezależnych wrzecion wiertarskich pionowych i 6 poziomych a także 120-milimetrowy agregat do nutowania są w stanie wykonać nawiercanie elementów płytowych z pięciu stron jednocześnie – mówi Sławomir Grosz z olsztyńskiego oddziału TEKNIKA. – Czytniki laserowe automatycznie skanują informacje dotyczące długości elementu a także automatycznie korygują pozycję płyty w osi X.

Producentów mebli, którzy przyjadą na targi w Ostródzie, na pewno zainteresuje możliwość obejrzenia “na żywo” pracy centrum obróbczego Rover z serii K. Jest to maszyna wyposażona – w zależności od konfiguracji – w trzy lub cztery niezależne osie interpolowane oraz agregaty, które mogą wykonać każde zadanie obróbcze, zarówno w drewnie litym, jak i płytach meblowych. Elementem wyróżniającym ten model maszyny jest asystent SA, który wspomaga operatora maszyny instruując go, jak ułożyć element na stole roboczym. Aż 16-pozycyjny magazynek narzędzi i agregatów obróbczych jest w ciągłej gotowości, przez co czas między wykonaniem różnych operacji jest skrócony do minimum, bez konieczności przezbrajania maszyny.

– Model Rover K o numerze 1532, który pokażemy na targach AMIA, ma podwójny system wspomagania w osi X, który zwiększa prędkość i wydajność obróbki, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokich parametrów jakości i precyzji wykonywanych zadań – mówi Tadeusz Jóźwik, doradca techniczny TEKNIKA.

AMIA Targi Technologii i Obróbki Drewna odbędą się w dniach 28-30 maja na terenie Expo Arena w Ostródzie.

Zarejestruj się i zwiedzaj bezpłatnie targi AMIA:

http://www.amiaostroda.pl/pl/rejestracja-gosci-amia

Galeria zdjęć:

rover_k_1532

Pobierz plik komunikatu: TEKNIKA spotka się ze stolarzami w Ostródzie