KAM

Rdzawy akcent prestiżowej kolekcji KAMplus

Dekor “ceramic rdzawy” na nowym froncie kuchni KAMplus tak wiernie oddaje urok i prestiż marmuru, że trudno oprzeć się wrażeniu, że szafki zakrywają tafle naturalnego kamienia.

Umiejętne połączenie dekoru marmurowego z kolorem waniliowym sprawia, że kuchnia prezentuje się niezwykle elegancko. Nowoczesne uchwyty współgrają z zabudową AGD i nogami hockerów. Fot. KAM
Umiejętne połączenie dekoru marmurowego z kolorem waniliowym sprawia, że kuchnia prezentuje się niezwykle elegancko. Nowoczesne uchwyty współgrają z zabudową AGD i nogami hockerów. Fot. KAM

Spółka Meblowa KAM z Milejewa wprowadziła w tym roku do swojej oferty nowe kolory frontów OLIMPIA, dostępne w systemie KAMplus, czyli meblach przygotowywanych na indywidualne zamówienie klientów. Są to wysoko strukturalne fronty idealnie odwzorowujące rysunek drewna lub kamieni naturalnych. Jedną z ciekawych nowości jest ceramic rdzawy, czyli dekor wiernie oddający rysunek marmuru w odcieniach rudo-brązowych.

– Brąz i jego odcienie są uniwersalne i ponadczasowe, dlatego architekci wnętrz często wykorzystują go w swoich projektach ? przyznaje Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM. ? Nie mogło go zatem zabraknąć w naszej nowej kolekcji dekorów inspirowanych dekorem marmuru. Nie jest to jednak klasyczny biało-szary marmur znany z posadzek, lecz jego niezwykle prestiżowa odmiana, która sprawdzi się zarówno w nowoczesnych loftach, jak i wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.
Ten piękny dekor może godnie zastąpić naturalny kamień w naszych kuchniach, stanowiąc ciekawy akcent w zestawieniu np. z frontami w monokolorze. Akcenty kamienne dotychczas stosowano głównie na blatach, teraz ? dzięki temu, że dekory imitujące marmur są lżejsze niż ich kamienny odpowiednik ? można je stosować również na powierzchniach pionowych, tworząc niezwykłe aranżacje.

W zestawie mebli KAMplus stanowiących propozycję projektantów salonu firmowego w Milejewie, dekor marmurowy w kolorze rdzawym zastosowano na frontach mebli, panelu na ścianie, na blacie i widocznych korpusach mebli. Połączono go z frontami akrylowanymi na wysoki połysk w odcieniu waniliowym. Wyważone proporcje kolorów i ich harmonijne zestawienie sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle elegancko.

Ceramic rdzawy to jedna z propozycji wzorniczych w kolekcji dekorów wysoko strukturalnych. Idealnie odwzorowuje rysunek naturalnego kamienia. Fot. KAM
Ceramic rdzawy to jedna z propozycji wzorniczych w kolekcji dekorów wysoko strukturalnych. Idealnie odwzorowuje rysunek naturalnego kamienia. Fot. KAM

Ekskluzywna kuchnia z bogatym wnętrzem
O prestiżu i klasie kuchni świadczą nowoczesne akcesoria gwarantujące ciche domykanie, elektryczne systemy otwierania szuflad czy detale, takie jak zawiasy czy eleganckie uchwyty podkreślające charakter całej zabudowy. Tę nowoczesną technologię zastosowano właśnie w prestiżowej linii KAMplus.

– Ekskluzywna kuchnia to nie tylko pierwsze, wizualne wrażenie ? podpowiada Alicja Gajewska. ? Prestiżowe musi być również to, czego na co dzień nie widać, a co przekłada się na klasę mebli i komfort ich użytkowania. Co to za przyjemność posiadania eleganckich mebli, jeżeli musimy się trudzić, aby otworzyć szufladę, nawet jeżeli wykończono ją pięknym dekorem.

Meble KAMplus wyposażone zostały w system servo drive, co oznacza, że otwierane elektrycznie szuflady wystarczy lekko docisnąć dłonią, a same się otworzą. Dodatkowo pełen wysuw szuflad zapewnia łatwy dostęp do ich zawartości. Ciche domykanie i systemy spowalniające zamykanie wyeliminowały z kolei problem trzaskania frontów.