HETTICH

Jaki jest przepis na idealną kuchnię?

Jaki jest przepis na idealną kuchnię? Z pewnością nie istnieje tylko jeden, ale jedne z najlepszych tworzy Halupczok Kuchnie i Wnętrza, a klienci tej firmy dostarczyli wielu inspirujących przepisów kulinarnych do ekskluzywnej książki kucharskiej. Głównym partnerem zabawy była firma Hettich.

 

Pascal Brodnicki, znany kucharz i prezenter telewizyjny smakował potrawy wykonane według przepisów konkursowych, choć równie dobrze mógłby wziąć udział w konkursie organizowanym przez Halupczok Kuchnie i Wnętrza, gdyż sam zakupił swoje meble u tego producenta.

– W kuchniach najważniejsza jest dla mnie trwałość i ergonomia ? zdradza Pascal Brodnicki. ? Kiedy tworzyłem przepis na swoją kuchnię ważne było dla mnie, by podczas gotowania wszystkie akcesoria do gotowania i produkty były w zasięgu ręki. Mam w swojej kuchni dużo wytrzymałych szuflad, w których trzymam sztućce, sprzęty do gotowania, ale też np. ciężkie talerze. Pod względem designu lubię natomiast meble o neutralnych kolorach i o matowych powierzchniach frontów.

Siedząc przy stole z innym członkami jury konkursowego i kosztując finałowych potraw przyrządzonych ? a jakże! ? w warszawskim salonie Halupczok Kuchnie i Wnętrza ? Pascal Brodnicki zachwycał się m.in. grillowaną kaczką, sakiewkami z piersi kurczaka, a na końcu także tortem orzechowo-bezowym.

Adrian i Karina Halup-czok (od prawej) w to-warzystwie Pascala Brodnickiego (od le-wej). Fot. Hettich
Adrian i Karina Halup-czok (od prawej) w to-warzystwie Pascala Brodnickiego (od le-wej). Fot. Hettich

Były to potrawy przygotowane przez szefa kuchni Stefana Birka, głównego jurora konkursu, według przepisów nadesłanych przez uczestników. Będzie je można wraz z wieloma innymi recepturami znaleźć w wydanej w pięknej oprawie książce kucharskiej, dostępnej od stycznia 2016 roku w salonach firmowych organizatora.

– Wydanie książki kucharskiej z przepisami naszych klientów to wspólny pomysł firm Halupczok Kuchnie i Wnętrza oraz Hettich Polska, z którą współpracujemy od początku istnienia naszej firmy ? mówi Adrian Halupczok, właściciel i projektant Halupczok Kuchnie i Wnętrza. ? Tak, jak się spodziewaliśmy nadesłano wiele wspaniałych receptur na zupy, dania mięsne i rybne oraz desery, potrawy słodkie i wytrawne, co pokazuje, jak bardzo różnorodne są gusta naszych klientów i że nie ma jednej odpowiedzi na idealny przepis, zarówno ten kulinarny, jak i meblarski.
Jury konkursowe zdecydowało, że to przepis na grillowaną kaczkę podaną na czerwonej kapuście z lekkim posmakiem cynamonu wart jest głównej nagrody, którą był wysokiej klasy sprzęt AGD ? nowoczesna suszarka, która powędrowała do Dariusza i Moniki Augustyn, a kolejne nagrody przyznano Marcinowi Zamojskiemu i Małgorzacie Wojcieszyn.

Szef kuchni Stefana Birka, główny juror kon-kursu, przygotował po-trawy według przepisów nadesłanych przez uczestników w salonie Halupczok. Fot. Hettich
Szef kuchni Stefana Birka, główny juror kon-kursu, przygotował po-trawy według przepisów nadesłanych przez uczestników w salonie Halupczok. Fot. Hettich

Każdy genialny przepis zawiera ten jeden magiczny składnik, który sprawia, że potrwa jest wyjątkowa i tak też było w przypadku potraw przygotowanych na podstawie receptur finalistów konkursu.

– Podobnie jest z meblami kuchennymi ? mówiła Beata Lasota, dyrektor zarządzający Hettich Polska, zasiadająca w jury konkursowym. ? Nie wystarczy, by wyglądały pięknie, ale muszą mieć jeszcze to wyjątkowe wnętrze złożone z dobrej organizacji szafek czy szuflad, wysokiej jakości okuć, ergonomicznych i komfortowych rozwiązań. To jest właśnie ten magiczny składnik przepisu na doskonałą kuchnię, który dostarcza firma Hettich.

Jak zdradziła Agnieszka Kosicka, kierownik działu sprzedaży Hettich Polska, już wkrótce magicznym składnikiem przepisu na idealną kuchnię marki Halupczok będzie najnowsza, niezwykle ekskluzywna szuflada AvanTech firmy Hettich.

– Nasza firma jako pierwsza w Polsce będzie oferować to prestiżowe rozwiązanie w swoich projektach kuchni ? potwierdza Adrian Halupczok.

Konkurs “Przepis na dobrą kuchnię” został zorganizowany wspólnie z partnerami: Siemens, Miele, Falmec oraz Peka pod patronatem medialnym czasopisma “Dobre Wnętrze”. Finał konkursu odbył się 8 grudnia 2015 roku w salonie firmowym Halupczok Kuchnie i Wnętrza w Warszawie.

 

 

***

INFORMACJE DODATKOWE:

Nagrody w konkursie “Przepis na dobra kuchnię”, który rozstrzygnięto 8 grudnia 2015 roku:

Pierwsze miejsce: Państwo Monika i Dariusz z Mikołowa

Przepis: “Grillowana kaczka na grzybowym łożu, żurawinowym sosem podlana”

Drugie miejsce: Pan Marcin z Brzegu Dolnego

Przepis: “Sakiewki z piersi kurczaka nadziewane suszonymi pomidorami i mozarellą w sosie kurkowym z lekką sałatką”

Trzecie miejsce: Pani Małgorzata z Mysłowic

Przepis: “Tort orzechowo- bezowy”

 

JURY KONKURSOWE: 

Stefan Birek ? profesjonalny szef kuchni
Izabela Małysz ? businesswoman, manager sportu
Małgorzata Tomczyk ? redaktor naczelna miesięcznika Dobre Wnętrze
Beata Lasota ? dyrektor zarządzający Hettich Polska
Anna Dzierżanowska ? dyrektor kreatywny Halupczok Kuchnie i Wnętrza