KAM

Mocny akcent na nowości i jeszcze lepsze okucia

Nowe linie wzornicze, nowe dekory i szereg funkcjonalnych rozwiązań to efekty pracy zespołu firmy KAM. Co ciekawego wydarzyło się w roku 2015 w ofercie producenta mebli kuchennych z Milejewa?

 

Portfolio naszych ubiegłorocznych nowości jest naprawdę imponujące – przyznaje Alicja Gajewska Spółki Meblowej KAM. – Odświeżyliśmy design naszych najbardziej popularnych serii, wprowadziliśmy do oferty bardzo ciekawe dekory i udoskonaliliśmy mechanizmy gwarantujące jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie naszych mebli.

 

Sosna wróciła do łask

Zapowiadany przez designerów w 2015 roku renesans wzorów inspirowanych drewnem drzew iglastych znalazł potwierdzenie w zainteresowaniu, jakim cieszyła się nowa linia Olivia Soft z dekorem w odcieniu Sosna Andersen.

– Sosna Andersen z wyraźnym rysunkiem usłojenia idealnie trafiła w gusta klientów, którym w kuchni marzą się jasne kolory i proste formy przywodzące na myśl styl skandynawski – mówi Alicja Gajewska. – W linii Olivia Soft wprowadziliśmy możliwość zabudowy pod sam sufit, bo to rozwiązanie sprawdziło się w innej z naszych kolekcji KAMduo XL, którą zresztą również w tym roku zaproponowaliśmy w zupełnie nowej aranżacji.

 

Wciąż natura i nowe wybarwienia matowe

KAM postawił na dekory wysoce strukturalne, które idealnie odwzorowują rysunek drewna lub kamieni naturalnych. Dzięki temu nie tylko wyglądem, ale również strukturą przypominają naturalne surowce, co poczujemy dotykając ich powierzchni. Wiąz biały lub brązowy, Sosna Jackson czy Dąb highline to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym marzy się kuchnia z “drewnianymi” akcentami, cieszącymi się wciąż niesłabnąca popularnością.

Inną bardzo popularną grupę nowych dekorów stanowiły te odwzorowujące kamienie naturalne. KAM w ubiegłym roku zaproponował dwie przepiękne odmiany marmuru: biało-szary oraz brązowy i oryginalny Ceramic rdzawy, który wpisał się w niszowy, ale zawsze modny styl vintage – nosi ślady użytkowania i naturalnego niszczenia.

Dzięki temu, że dekory imitujące kamienie są lżejsze niż ich naturalne odpowiedniki mogliśmy je zastosować nie tylko na blatach, ale również na frontach czy korpusach mebli i jako wykończenie ściany nad blatem, co również wpisuje się w modne obecnie trendy lansowane przez architektów wnętrz – wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka firmy KAM.

 

Dekory imitujące kamienie sprawdzą się nie tylko jako wykończenie blatu, ale można je zastosować na frontach czy korpusach mebli i jako wykończenie ściany nad blatem.  Fot. KAM
Dekory imitujące kamienie sprawdzą się nie tylko jako wykończenie blatu, ale można je zastosować na frontach czy korpusach mebli i jako wykończenie ściany nad blatem.
Fot. KAM

Producent mebli z Milejewa przełamał również monopol wysokiego połysku we frontach kuchennych i wprowadził do palety wzorów kilka matowych wybarwień. Z kolei klientom, którym opatrzyła się już biel w kuchni, zaproponowano odważne kolory, takie jak energetyczny szafran czy głęboki turkus.

Polacy wciąż najchętniej decydują się na stonowane kolory i dekory drewnopochodne, ale jest grupa odbiorców, którzy nie chcą powielać najbardziej popularnych trendów, a dodatkowo lubią postawić na mocne akcenty ? mówi Sylwia Kowalska-Mikutel.

 

Producent docenił intensywną barwę szafranu i zaproponował go w kolekcji KAMPlus. Jest to oferta zarezerwowana dla koneserów i indywidualistów, którzy oczekują czegoś więcej niż podążanie za panującymi trendami. Fot. KAM
Producent docenił intensywną barwę szafranu i zaproponował go w kolekcji KAMPlus. Jest to oferta zarezerwowana dla koneserów i indywidualistów, którzy oczekują czegoś więcej niż podążanie za panującymi trendami. Fot. KAM

Modna, czyli funkcjonalna

Mówiąc o modnej kuchni nie możemy skupiać się wyłącznie na designie, trzeba pamiętać, że musi być funkcjonalna i ergonomiczna – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel.

W przypadku firmy KAM za designerskimi dekorami i modnymi liniami szafek kryje się cała masa użytecznych rozwiązań. W takiej kuchni wszystko ma swoje miejsce i jest zawsze pod ręką. Fronty szafek oraz szuflad otwierają się lekko i delikatnie domykają. Dzięki nowoczesnym podnośnikom front szafki wiszącej można zatrzymać w każdej pozycji, a komfort ich użytkowania dodatkowo podnosi ciche domykanie.

Dzięki nowoczesnym podnośnikom front szafki wiszącej można zatrzymać w każdej pozycji, a komfort ich użytkowania dodatkowo podnosi ciche domykanie. Fot. KAM
Dzięki nowoczesnym podnośnikom front szafki wiszącej można zatrzymać w każdej pozycji, a komfort ich użytkowania dodatkowo podnosi ciche domykanie. Fot. KAM

sosna

KAM poszedł jeszcze dalej. W najnowszej kolekcji KAMmoduł ProLine firma zadbała o to, aby półki szerokich szafek nie uginały się pod dużym obciążeniem. W tym celu wzmocniono je specjalnym aluminiowym profilem, uzyskując piąty punkt podparcia.