TEKNIKA

TEKNIKA w nowej siedzibie

TEKNIKA otworzyła w stolicy nowoczesne centrum dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Przy ul. Ruczaj 98 na warszawskim Wilanowie znajduje się nie tylko główna siedziba i salon wystawowy nowoczesnych maszyn oraz ich autoryzowany serwis, ale także TEKNIKA LAB – wyjątkowe miejsce, gdzie eksperci przygotowują dedykowane pod klienta rozwiązania techniczne i programistyczne.

 

TEKNIKA już od 18 lat projektuje, dostarcza i serwisuje maszyny dla polskiego przemysłu meblarskiego.

Na mapie Polski jest aż 1200 miejsc, gdzie można zobaczyć nasze maszyny na żywo – mówi Claudo Tornaii.To zakłady produkcyjne, do których dostarczyliśmy pojedyncze maszyny, jak i całe linie produkcyjne od sortowania kłód po pakowanie gotowych produktów. Jakość wytwarzanych przez naszych klientów wyrobów jest dla naszej technologii najlepszą wizytówką. Postanowiliśmy jednak stworzyć jeszcze jedno, wyjątkowe miejsce, gdzie będziemy mogli spotkać się z klientami i pokazać im potencjał naszych rozwiązań – to centrum TEKNIKA w Warszawie.

IMG_1869

Nowy adres dla stolarzy

TEKNIKA zaprasza do nowego salonu w Warszawie przy ul. Ruczaj 98. To wyjątkowe centrum nowoczesnych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego na mapie Polski. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek to miejsce codziennej pracy osób przygotowujących oferty handlowe dedykowane konkretnym klientom i ich pomysłom na produkcje z drewna.

– Każdego dnia otrzymujemy kilkanaście zapytań ofertowych zarówno od stałych klientów, którzy dokupują kolejne maszyny, jak i nowych klientów, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w produkcji w oparciu o włoskie technologie – mówi Tadeusz Jóźwik, kierownik działu handlowego TEKNIKA. – Nowa siedziba z przestronnymi pomieszczeniami konferencyjnymi pozwala nam konsultować różne rozwiązania z technikami, serwisantami, doradcami finansowymi, szkolić się wzajemnie i przygotowywać kompleksowe oferty dla naszych klientów, oparte o doświadczenie w różnych dziedzinach i przy realizacji wielu projektów inwestycyjnych.

 

IMG_1871 

Serwis

Dział serwisowy firmy TEKNIKA to obecnie kilkudziesięciu wysokiej klasy specjalistów, którzy pracują zarówno w terenie, szkoląc operatorów, pomagając w uruchomieniu maszyn, jak również wykorzystując nowoczesne metody teleserwisu.

Każda maszyna dostarczona przez firmę TEKNIKA, która jest podłączona do sieci internetowej, może być przez nas na prośbę właściciela monitorowana zdalnie – mówi Dominik Zygmunt, kierownik działu serwisu TEKNIKA.

W nowej siedzibie dział serwisu został rozbudowany o nowoczesne stanowiska operacyjne. Technicy i serwisanci korzystają także z szerokiego zaplecza technicznego, pozwalającego im testować dla klientów różne rozwiązania, konfiguracje maszyn.  Znacznie rozbudował się także dział części zamiennych, ściśle współpracujący z serwisem, który oferuje nie tylko szybką dostawę zamówionych podzespołów, ale także zapewnia usługi konserwacji i regeneracji narzędzi i podzespołów.

– Zdajemy sobie sprawę, że czas naprawy silnika czy elektrowrzeciona trzeba skrócić do minimum, dlatego szczegółowa oferta na naprawę wysyłana jest do klientów w ciągu 24 godzin, a standardowy czas realizacji usługi zamyka się w 7 dniach, choć oczywiście możliwa jest również usługa ekspresowa, która trwa 24 godziny – zapewnia Dominik Zygmunt. – Gwarantujemy najkrótszy czas naprawy dla wszystkich typów silników HSD, Colombo, Elte, CMS, SCM, Orbnalt, Gamflor, Ibag, GMN, Sev, Fischer, Vern czy Saccardo.

IMG_1880

Salon pokazowy

Nowa siedziba TEKNIKI w Warszawie to przede wszystkim atrakcyjny salon pokazowy, zajmujący parter budynku. Znajdują się tam nowe maszyny, które zostają uruchomione specjalnie na życzenie klienta, który postanowi odwiedzić dystrybutora w stolicy. Można tu poczuć się jak w salonie samochodowym prestiżowych marek – każdy klient jest tu traktowany jak VIP. Na czas wizyty w salonie otrzymuje do dyspozycji doradcę technicznego, który nie tylko zaprezentuje działanie i możliwości techniczne poszczególnych maszyn, ale również na życzenie klienta może przygotować test obróbki konkretnego wyrobu np. z płyty czy drewna.

IMG_1882 

TEKNIKA LAB.

– Na maszynach w centrum pokazowym można wykonać testową obróbkę – która pozwoli nam lepiej dopasować ofertę do potrzeb producenta – mówi Rafał Smakuszewski, doradca klienta.

W centrum pokazowym znajdują się m.in. optymalizerka Salvador, najnowocześniejsze wieloosiowe centra obróbcze, wiertaki, okleiniarki Biesse czy maszyny lakiernicze Cefla, a nawet roboty COMAU, które cieszą się dużym zainteresowaniem w branży tapicerskiej czy produkcji palet.

 – Uruchomiliśmy specjalny projekt TEKNIKA LAB., który ma na celu projektowanie rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji w przemyśle drzewnym i meblarskim – mówi Claudio Tornati. – Chcemy tworzyć dedykowane rozwiązania nie tylko konkretnym branżom, ale rodzajom produkcji a nawet programować roboty pod specyficzne gniazda produkcyjne w zakładach. Jesteśmy przekonani, że robotyka to kierunek, w którym nieuchronnie zmierza przemysł, a my w tej dziedzinie możemy zaoferować najwyższą jakość usług, popartą dużym doświadczeniem.

IMG_1883

Wartość dodana

TEKNIKA wciąż rozwija współpracę z kolejnymi dostawcami technologii. To już nie tylko włoscy liderzy, tacy jak Biesse, Storti, Cefla czy Primultini, lecz także dostawcy indywidualnych rozwiązań szytych na miarę klienta, tj. COMEC, CAMAM czy CLM. Kompleksowość rozwiązań kryje się także w systemach do odpylania, obróbki termicznej czy wytwarzania energii. Wartością dodaną oferty są niewątpliwie doświadczeni doradcy.

– Sporym atutem jest doradztwo w zakresie możliwości pozyskania środków unijnych i innych produktów finansowych – mówi Daniel Jankowski, doradca ds. dotacji i leasingu w firmie TEKNIKA. – Za nami już wiele projektów, w których wnioskodawcy kupujący od nas technologie otrzymali z Unii Europejskiej zwrot nawet połowy kosztów. Potrafimy doradzić, ale także dostarczyć argumentów, które przekonają komisję weryfikacyjną o innowacyjności produktowej czy procesowej  danego rozwiązania.