HETTICH

Hettich pomaga tworzyć meble na indywidualne zamówienie

Każdy z nas jest inny, dlatego trend indywidualizacji na dobre zawitał do branży odzieżowej, motoryzacyjnej a nawet spożywczej. W meblarstwie jest on szczególnie uzasadniony – kupując meble na wiele lat klienci chcą, by były pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym dopasowane do ich specyficznego stylu życia i poczucia estetyki. Czy można połączyć trend indywidualizacji z produkcją seryjną? Jaką rolę mogą odegrać w tym okucia?

 

Meble wykonywane na indywidualne zamówienie to zazwyczaj projekty, które zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności muszą być dopasowane do rodzaju wnętrza oraz sposobu jego użytkowania czy wieku klienta. Takie meble zamawiane są głównie do przestrzeni: kuchennych, biurowych, sypialni/garderób oraz do łazienek. W każdym z tych pomieszczeń projektuje się meble z szufladami, ale w każdym z nich zadanie szuflady jest inne: co innego chcemy w niej przechowywać, a to determinuje jej wymiary, sposób organizacji wewnętrznej szuflady oraz jej wygląd. Gdyby producent mebli miał za każdym razem kupować (albo sam wykonywać!) szufladę dopasowaną do funkcji mebla i jego stylistyki, koszty produkcji jednostkowej byłyby ogromne. To właśnie dlatego powstały rozwiązania systemowe, bazujące na jednej platformie, które pozwalają producentom mebli skompletować gotowe szuflady według aktualnych potrzeb, projektowanych funkcji mebla i jego kolorystyki.

Szuflada ArciTech Fot. Hettich
Szuflada ArciTech Fot. Hettich

System jednej platformy

Firma Hettich oferuje trzy systemy szuflad dwuściennych opartych na idei platformy. Są to: InnoTech, InnoTech Atira oraz ArciTech. System szuflad to kompletny zestaw doskonale ze sobą spasowanych elementów, tworzących z frontem i dnem gotową szufladę. W ramach jednej platformy producent mebli dobiera z katalogu odpowiedniej nośności prowadnicę szuflady (o wytrzymałości od 25 do nawet 80 kg w przypadku prowadnicy Actro w systemie ArciTech) oraz pozostałe elementy boczne. To właśnie boki szuflad pozwalają doskonale różnicować jej funkcję. Inaczej wyobrażamy sobie bok szuflady kuchennej – który może być zakończony relingiem, ale już szuflada w wyspie kuchennej będzie elegancko otwierała się na salon z bokiem wykonanym z drewna czy wysokiej jakości tworzywa. Z kolei w  łazience kosmetyki będą pięknie się prezentowały przez przeszklony bok szuflady.

Różnicowanie boków w systemie ArciTech. Fot. Hettich
Różnicowanie boków w systemie ArciTech. Fot. Hettich

Te wszystkie opcje są możliwe z InnoTech Atira oraz ArciTech poprzez dobranie odpowiedniego boku z szerokiej gamy proponowanych przez Hettich rozwiązań. Co ciekawe, nawet szuflady wewnętrzne, tak bardzo modne w projektowaniu garderób czy spiżarni są również projektowane w ramach tej samej platformy ArciTech i InnoTech, dając producentom mebli na indywidualne zamówienie niezwykłe narzędzie pracy.

 

Modyfikacja funkcji

Koncepcja platformy produktowej to także rozwiązanie pozwalające na zmianę funkcji mebla w trakcie jego użytkowania, ponieważ szufladę ArciTech, InnoTech czy najnowszy system InnoTech Atira można w każdej chwili zmodyfikować, np. zastępując relingi boczne szklanymi podwyższeniami DesignSide, bez dokonywania jakichkolwiek zmian w gotowych już meblach. A to oznacza, że szufladę, w której dotąd przechowywaliśmy produkty zbożowe, możemy przekształcić w miejsce przechowywania talerzy. Aby szuflady InnoTech Atira czy ArciTech doskonale spełniły zaprojektowane dla nich funkcje, dedykowane są im specjalne systemy organizacji – świetnie dopasowane zarówno wymiarami, jak i stylistyką. Producent mebli na zamówienie, wybiera jedynie – wspólnie z klientem – wygodny system do stabilizacji produktów i naczyń w wysokiej szufladzie: np. OrgaStore 240 i OrgaStore 810. Dla tych, którzy szuflady chcą wykorzystać do innych celów kuchennych, np. do segregowania odpadów – przewidziane są specjalne, wygodne i estetyczne rozwiązania – wszystkie bazujące na jednej platformie szufladowej InnoTech Atira lub ArciTech firmy Hettich.

Hettich-Produkte-InnoTech-Atira-440-340-8336_Hettich_Atira_Kueche_M08_Vari_silber

 

ArciTech_13

InLine – wielofunkcyjność za dużym frontem

Dopełnieniem doświadczeń inżynierów firmy Hettich w ułatwianiu przedsiębiorcom  projektowania mebli na indywidualne zamówienie są systemy do drzwi przesuwnych. Najnowszy – InLine XL – to niezwykle prestiżowe rozwiązanie, które jest jednym z najlepiej sprzedających się systemów firmy Hettich do projektowania szaf oraz spiżarni kuchennych klasy premium. Okucie InLine XL pozwala delikatnie i bezgłośnie przesuwać bardzo duże fronty, za którymi można ukryć wielofunkcyjną zabudowę. Mogą być to półki, szuflady, ale także wbudowany odbiornik telewizyjny czy sprzęt AGD. Po obejrzeniu telewizji czy upieczeniu ciasta, wystarczy delikatnie chwycić za krawędź frontu, który sam domknie się tworząc z pozostałymi frontami jedną płaszczyznę. Sprawia ona wrażenie jakbyśmy przed oczami mieli –  zamiast wielofunkcyjnej zabudowy – pięknie wykończoną ścianę: połyskującą idealnym lakierem czy urzekającą lustrzanym odbiciem.

System okuć do drzwi przesuwnych InLine XL do projektowania mebli klasy premium. fot. Hettich
System okuć do drzwi przesuwnych InLine XL do projektowania mebli klasy premium. fot. Hettich