KAM

Modna kuchnia: rodzinnie i zgodnie z naturą

Kolory w naszych wnętrzach w nadchodzącym sezonie mają odzwierciedlić styl życia, w którym według ekspertów najważniejsza będzie rodzina i przynależność do natury. To doskonała okazja, aby “zaprosić do kuchni” piękne dekory drewniane.

 

POBIERZ TEKST i ZDJĘCIA

 

Jeden z czołowych producentów farb, firma Dulux, ogłosiła, iż kolorem roku 2017 będzie Szary Denim. Eksperci, których zaproszono do współpracy przy wyborze najmodniejszej barwy, swoją decyzję uzasadnili tym, iż odzwierciedla ona obecny styl życia. W 2017 roku, zgodnie z przewidywaniami designerów, postawimy na rodzinę, przyjaciół, pracę i poczucie przynależności do natury, a kolor ścian powinien podążać za tymi zmianami. Czy barwa, polecana przed dekoratorów wnętrz i projektantów mody ma szansę  stać się “must have” również w meblach kuchennych?

Wybór najpopularniejszych i obowiązujących w danym sezonie kolorów ma oczywiście rację bytu w przypadku aranżacji wnętrz, nie do końca jednak sprawdza się w przypadku samych mebli. O ile kolor ścian czy dekoracyjne dodatki w naszych wnętrzach możemy zmieniać praktycznie co sezon, choć może to być kłopotliwe, z kolorem frontów mebli już nie będzie tak łatwo – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Projektanci mebli nie sugerują się tego typu rankingami, ale zawsze możemy pomóc dobrać dekory frontów do takiego topowego koloru ścian.

Projektantka przypuszcza, że kolor Szary Denim raczej “nie zawojuje” mebli kuchennych, warto jednak przyjrzeć się trendom, na podstawie których tę właśnie barwę uznano za najważniejszą w 2017 roku.

Związek z rodziną i poczucie przynależności do natury, to fundamentalne wartości, które są ponadczasowe i choć w meblach kuchennych stawiamy na nowoczesność, nie rezygnujemy z dekorów, które pozwalają zaaranżować ciepłą, przytulną, rodzinną atmosferę w naszych kuchniach – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel. – Dostępna jest cała paleta przepięknych wzorów drewna, które doskonale podkreślą związek z naturą, a przy okazji wpiszą się w najmodniejszy trend nadchodzącego sezonu.

 

OLIVIA 3 hr.RGB

Jakie dekory mebli najlepiej połączyć z kolorem roku 2017, aby uzyskać ciekawy, harmonijny efekt? Doskonale sprawdzą się tutaj jasne odcienie drewna, takie jak bielona sosna Andersen, dąb Saint Tropez, dąb złoty i wiąz biały.

Oczywiście zawsze możemy zdecydować się na uniwersalną biel w różnych tonacjach i odcieniach, jak wanilia czy porcelana, bo to bezpieczny wybór, który stwarza wiele możliwości w doborze kolorów ścian czy dekoracyjnych dodatków – podpowiada projektantka.

 

kammeble_kamduo-xl_dab-zloty

pro-line

proline-premium