KAM

4 pomysły na meble kuchenne w białym kolorze

Meble kuchenne w białym kolorze nie zawsze muszą wyglądać tak samo. To od dekorów, z jakimi je zestawimy, zależy uzyskany efekt końcowy – a ten może być skrajnie różny. Kuchnia z białymi frontami może być elegancka, ciepła i rodzinna, a nawet swojska. W każdej z tych ról wypada doskonale. Oto sprawdzone pomysły na aranżację kuchni w białym kolorze.

 

POBIERZ TEKST i ZDJĘCIA

 

Kuchnia w kolorze białym to nie tylko modny i popularny, ale bardzo wygodny sposób aranżacji. Dlaczego to właśnie biel zawojowała wnętrza kuchenne i od kilku sezonów rządzi w nich niepodzielnie? Powodów, dla których kolor biały króluje w naszych kuchniach, jest kilka. Biel optycznie powiększa: wnętrza urządzone w tym kolorze wydają się bardziej przestronne, niż są w rzeczywistości. Jest uniwersalna! Kuchnia w białym kolorze doskonale prezentuje się w zestawieniu z niemal wszystkimi kolorami czy dekorami, stwarzając wiele możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo, kuchnia z frontami w kolorze białym doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Jak sprawić, aby za pomocą jednego uniwersalnego koloru urządzić ciepłą i przytulną kuchnię, albo przeciwnie – stworzyć minimalistyczne i nowoczesne wnętrze?  Wystarczy odpowiednio “doprawić” biel.

 

1. Para doskonała: biel i drewno

meblekam-kam-premium

Monochromatyczna biel zyska w połączeniu z jasnym drewnem. Ten dodatek nie tylko zażegna aranżacyjną nudę, ale doskonale ociepli wnętrze kuchni dodając jej naturalnego uroku. Biel przełamana subtelnymi akcentami drewna to gwarancja aranżacyjnego sukcesu. W końcu nie bez powodu ten mariaż jest jednym z najczęściej stosowanych designerskich “trików” w stylu skandynawskim, który również w Polsce cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

 

 

KAMmoduł

Biel zyska również w połączeniu z bardziej wyrazistymi odmianami drewna. Ciemniejsze gatunki zestawione ze śnieżną bielą czy jej cieplejszymi odcieniami, stworzą większy kontrast, dzięki czemu kuchnia nabierze charakteru. Oryginalne dekory drewniane, takie jak na przykład Sosna Jackson, nadadzą wnętrzu przysłowiowego “pazura”. Nawet nieduża zabudowa kuchenna w takiej aranżacji na pewno nie pozostanie niezauważona.

 

2. Klasyka i elegancja: biel i marmur

ceramic

Marmur to symbol elegancji w klasycznym wydaniu, a od kilku sezonów jest wymieniany wśród najmodniejszych trendów w meblach kuchennych. Projektanci chętnie widzą go na blatach, wyspach kuchennych a nawet między szafkami czy na ścianie nad blatem. Z czym go połączyć, żeby było niebanalnie i luksusowo, ale gustownie i z dobrym smakiem? Oczywiście z bielą w wysokim połysku, co nada kuchennemu wnętrzu prestiżu i ponadczasowej elegancji. Żeby jednak nie powiało aranżacyjną nudą, można zdecydować się na wzór marmuru w bardziej oryginalnej odmianie – np. ceramic rdzawy.

 

3. Niepowtarzalne trio: biel w większym towarzystwie

KAMPlus

Co za dużo to … Ta znana maksyma, na pewno nie odnosi się do bieli. Ten uniwersalny kolor sprawdza się nie tylko w duetach, ale również w połączeniu z większą ilością dekorów, nawet o różnych fakturach. Przykładem może być połączenie bieli zarówno z dekorem drewnianym, jak i różnymi odmianami kamieni naturalnych czy nawet surowym betonem. Umiar i wyważone proporcje zagwarantują, że wszystkie dekory doskonale się ze sobą skomponują, tworząc harmonijną i estetyczną całość. Trudno zaprzeczyć, że wszystko jest tu dokładnie na “swoim miejscu” i idealnie do siebie pasuje.

 

 4. Swojsko i przytulnie: biel na matowo

olivia

Przytulność uzyskana za pomocą samej bieli – tak, to również jest możliwe. Przeciwnikom wysokiego połysku i eleganckich kuchni “do podziwiania” warto polecić fronty w wersji drewno bielone, na przykład swojską sosnę. W takiej aranżacji mamy niemal wszystko: dekor drewniany, który nada kuchni naturalnego ciepła, modną biel i jasne barwy, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jest przytulnie, rodzinnie i ponadczasowo – a to w przypadku mebli kuchennych jeden z podstawowych atutów.