HETTICH

Szafa w rozmiarze XL

Duże fronty to mocny atut eleganckiego wnętrza. Pod warunkiem, że są starannie wykonane, bo na tak wyeksponowanej powierzchni trudno ukryć jakieś braki czy niedociągnięcia. Najważniejsze jest jednak to, czego nie widać z zewnątrz – fronty w rozmiarze XL muszą być wyposażone w niezawodne okucia. Kto chciałby bowiem wielokrotnie każdego dnia mocować się z masywnymi drzwiami szafy, nawet gdyby były najpiękniejsze?

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Duże fronty pięknie się prezentują, ale czy są praktyczne? Czy łatwo się przesuwają? Nie są za ciężkie? Czy nie hałasują podczas zamykania, a po ich otwarciu mamy łatwy dostęp do środka? Odpowiedź na te pytania zawsze jest zawarta w jakości okuć i innowacyjnych rozwiązaniach.

– Nie tylko sportowcom stawia się coraz wyżej poprzeczkę. Tak, jak od nich oczekuje się coraz lepszych wyników, tak producenci okuć muszą sprostać coraz większym wyzwaniom, które stawiają przed nami projektanci mebli – porównuje Joanna Nowak z firmy Hettich. – Jedną z takich “dyscyplin”, w których firma Hettich podjęła wyzwanie i osiągnęła rewelacyjne wyniki, są systemy do bardzo dużych frontów.

Duże fronty meblowe to przede wszystkim spory ciężar, którego nie można przerzucić na użytkowników mebla. Z powodzeniem natomiast można go powierzyć specjalnym systemom dedykowanym tego typu drzwiom. To dzięki niezawodnym mechanizmom systemów jezdnych otwarcie dużych połaci drzwi przesuwnych jest zaskakująco łatwe i nie wymaga użycia siły, a już na pewno mamy taką gwarancję, kiedy zadanie to powierzymy nowoczesnemu okuciu TopLine XL.

– Czasami designerskie pomysły projektantów dobrze prezentują się w katalogach z pięknie zaaranżowanymi wnętrzami, ale  w momencie realizacji projektu pojawiają się problemy, ponieważ okazuje się, że trudno znaleźć rozwiązanie, które sprosta założeniom projektanta – mówi Joanna Nowak. – Aby nie było tak w przypadku dużych frontów, które przebojem zawojowały szafy i garderoby, stworzyliśmy system TopLine XL. W żaden sposób nie zakłóca on estetyki frontu, ponieważ jest zupełnie niewidoczny, gwarantuje natomiast równomierne i lekkie przesuwanie drzwi o ciężarze nawet do 80 kg. A to oznacza, że możemy mu powierzyć nawet duże fronty w rozmiarze XL.

Szafy zamknięte dużymi fron-tami stały się jednym z obo-wiązkowych elementów nowo-czesnej sypialni. Nie byłoby to jednak możliwe bez takich rozwiązań jak TopLine XL ? okucie, które może unieść drzwi o ciężarze nawet do 80 kg. Fot. Hettich
Szafy zamknięte dużymi frontami stały się jednym z obowiązkowych elementów nowoczesnej sypialni. Nie byłoby to jednak możliwe bez takich rozwiązań jak TopLine XL – okucie, które może unieść drzwi o ciężarze nawet do 80 kg. Fot. Hettich

Jeszcze większy zachwyt wzbudzą duże fronty, które po zamknięciu stworzą idealnie płaską powierzchnię. Teraz efekt ten można osiągnąć bez problemu, dzięki nowatorskiemu okuciu InLine XL firmy Hettich. Po otwarciu drzwi szafy, ich skrzydła idealnie się pokrywają, co zapewnia komfortowy dostęp do szuflad czy wysuwanych koszy wewnętrznych. Wysoka wytrzymałość okucia InLine XL pozwala na zastosowanie go do bardzo wysokich i szerokich frontów (2000 x 2600 mm) o ciężarze do 60 kg.

Design szafy nie zawsze przewiduje uchwyty meblowe, co w przypadku systemu InLine XL nie stanowi najmniejszego problemu. Fot. Hettich
Design szafy nie zawsze przewiduje uchwyty meblowe, co w przypadku systemu InLine XL nie stanowi najmniejszego problemu. Fot. Hettich

Duże powierzchnie frontów to nieograniczone pole wyobraźni i pełen wachlarz możliwości zdobniczych. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na modne lakierowane szkło, designerską fototapetę czy materiały drewnopochodne, najlepiej, aby powierzchni frontu nie zakłócały uchwyty. Dzięki okuciu InLine XL nie stanowi to żadnego problemu, a brak uchwytu nie wpływa na komfort użytkowania mebla. Co więcej, można zrezygnować z uchwytów na krawędziach nawet dużych i szerokich drzwi. Wystarczy delikatnie za nie pociągnąć, aby same się otworzyły.

Czy tak masywne fronty można delikatnie otworzyć i zamknąć nie powodując przy tym hałasu? Niezastąpiony Silent System spowalnia i wyhamowuje drzwi, dzięki czemu poruszają się niemal bezszelestnie.