TEKNIKA

Zapisz się na jazdę próbną w salonie TEKNIKA

Lider w dziedzinie sprzedaży maszyn firmy TEKNIKA zainspirowała się najlepszymi rozwiązaniami custom service z branży motoryzacyjnej. Chcesz kupić sprawdzone używane centrum obróbcze czy wiertarkę? Skorzystaj z oferty firmy, która zna ich pochodzenie, historię użytkowania i serwisowania.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

 

W branży motoryzacyjnej – która często wyznacza trendy innym sektorom – znana jest zasada, że największe zaufanie klienta budzą używane modele zakupione w autoryzowanym salonie. Nic dziwnego – salon ma dostęp do całej historii auta od momentu jego sprzedaży; sam często był jego serwisantem ASO w ramach całego okresu użytkowania. Jeśli po dwóch latach leasingu kierowca chce znów kupić nowe auto w salonie, nic nie stoi na przeszkodzie, by ten sam salon ułatwił mu sprzedaż poprzedniego modelu, gwarantując kolejnemu nabywcy okazyjną cenę za dobrej jakości sprzęt. Nie inaczej może być w przypadku maszyn dla przemysłu drzewnego.

– Zdajemy sobie sprawę, że dynamiczny rozwój branży drzewnej i meblarskiej sprawia, że okres użytkowania maszyn się skraca, ponieważ firmy bardzo szybko przechodzą na kolejny, wyższy poziom wydajności – mówi Grzegorz Chylak.

Co wówczas zrobić z używaną maszyną? Wystawić na aukcje internetowe obok maszyn importowanych z zagranicy, często niewiadomego pochodzenia?

Dzięki nowej propozycji firmy TEKNIKA, lidera na rynku maszyn dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, zakup maszyny używanej stał się bezpieczniejszy i ogranicza ryzyko zakupu “złomu”, co boleśnie dotknęło wielu przedsiębiorców drzewnych w Polsce.

– Zgłaszali się do nas klienci, którzy prosili o usługę serwisową do używanych maszyn kupionych okazyjnie przez Internet – mówi Grzegorz Chylak. – Często okazywało się, że maszyna wymaga generalnego remontu lub wymiany bardzo drogiego podzespołu, by sprawnie działać. Podobne sytuacje pamiętamy z rynku motoryzacyjnego jeszcze dekadę temu. To dlatego tak wzrosło zaufanie do autoryzowanych salonów samochodowych, gdzie można kupić zarówno auta nowe, jak i używane. Teraz tak samo jest z maszynami w firmie TEKNIKA.

 

Zakup np. używanej pilarki formatowej ze sprawdzonego źródła pozwala szybko zwiększyć moce produkcyjne przy realizacji nagłego zamówienia. fot. TEKNIKA
Zakup np. używanej pilarki formatowej ze sprawdzonego źródła pozwala szybko zwiększyć moce produkcyjne przy realizacji nagłego zamówienia. fot. TEKNIKA

 

TEKNIKA sprzedaje nowe maszyny na polskim rynku od kilkunastu lat. Przez ten czas w polskich zakładach zamontowano ponad 3 500 wysokiej klasy urządzeń

– Maszyny zakupione u nas kilka lat temu sami montowaliśmy, obserwowaliśmy ich eksploatację i na życzenie klientów dokonywaliśmy okresowych przeglądów, konserwacji, napraw serwisowych. Jak nikt inny możemy przed nowym użytkownikiem zaświadczyć, że dana maszyna jest gotowa do dalszej pracy i godna polecenia – wyjaśnia Grzegorz Chylak.

Mogłoby dziwić, że firma handlowa, która sprzedaje co roku kilkaset nowych maszyn, jest zainteresowana promocją rynku maszyn używanych. Grzegorz Chylak wyjaśnia jednak, że wiele firm jest zainteresowanych zarówno maszynami nowymi, jak i używanymi i oba tego typu sprzęty ma w swoich parkach maszynowych, a Teknika może teraz kompleksowo zaspokajać potrzeby techniczne.

– Jeśli ktoś korzysta ze środków unijnych musi kupić maszynę nową. Tak samo jest w przypadku projektowania jej specjalnie pod profil klienta, wtedy także czeka się dłużej na swój wymarzony, innowacyjny sprzęt. Jeśli natomiast w firmie pojawia się wąskie gardło i potrzebna jest maszyna “od zaraz” warto poszukać dobrego, używanego i sprawdzonego sprzętu – mówi Grzegorz Chylak.

W ofercie TEKNIKA takie maszyny dostępne są często od ręki. Są to między innymi rozwiązania takich marek, jak Biesse, Costa, Cefla , Orma, Salvador czy Paoloni, ale również rozwiązania innych zachodnich firm, tj. Homag, IMA czy Schelling.

– Nie znam fabryki, która by bazowała na maszynach tylko jednej narodowości, czasem nasze maszyny pracują w linii z pilarkami czy obrabiarkami Homag czy Ima i dobrze znamy sposób ich eksploatacji, dzięki czemu, gdy klient chce już je sprzedać i wymienić np. na większy model, my możemy pośredniczyć w sprzedaży także tych maszyn – wyjaśnia Grzegorz Chylak.

Z doradcami technicznymi firmy można umówić się na pokazy maszyn, zarówno tych nowych, jak i używanych.

– Mamy w ofercie naprawdę “perełki”, często maszyny w bardzo dobrym stanie, świetnie utrzymane, które przeszły u nas przegląd i są gotowe do dalszej pracy – dodaje Grzegorz Chylak. – Oferujemy jakość, konkurencyjne ceny oraz organizujemy transport i montaż maszyny przez naszych wyspecjalizowanych techników. Każdą maszynę uruchamiamy w obecności klienta. Gwarantujemy minimum kosztów oraz formalności oraz oczywiście profesjonalny serwis pogwarancyjny.

 

Działając kompleksowo TEKNIKA oferuje pełen serwis maszyn, a także oryginalne części zamienne.  fot. TEKNIKA
Działając kompleksowo TEKNIKA oferuje pełen serwis maszyn, a także oryginalne części zamienne.
fot. TEKNIKA