HETTICH

Antracyt hitem w meblarstwie

Antracyt stał się ulubionym kolorem projektantów, którzy wyróżniają nim minimalistyczne zabudowy meblowe. Chętnie łączą go z bielą, ale też dekorami drewnianymi. Moda na antracyt obowiązuje nie tylko na zewnątrz, ale również we wnętrzach mebli, dlatego antracytowe mogą być również eleganckie szuflady.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Podobno charakter kobiety można poznać, po zawartości jej torebki. Czy podobną analogię można zastosować do mebli? Co o swoich użytkownikach może powiedzieć “wnętrze” ich mebli? Ukryte za frontami szuflady, skrywają nie tylko domowe tajemnice, ale po otwarciu zdradzają gust swoich właścicieli. Jeżeli są w przepięknych dekorach drewna czy niezwykle modnym odcieniu antracytu – możemy być pewni: mamy do czynienia z prawdziwymi koneserami mebli.

? O wysokiej klasie mebli świadczy jakość ich wykonania i niezwykła staranność w doborze poszczególnych elementów, również tych, których nie widać na pierwszy rzut oka – stwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich. – Nawet najpiękniejsza zabudowa meblowa straci na atrakcyjności, jeżeli zadbamy jedynie o estetykę oprawy, a otwarta szuflada zdradzi, czy została dobrana tylko na zasadzie przypadku, bo przecież nie widać jej wnętrza. Prawdziwi esteci nie mogą sobie na to pozwolić.

O gustach się nie dyskutuje, ale istnieją wzorce, które niezależnie od trendów, zawsze uchodzą za symbol elegancji i wyrafinowanego smaku. Wśród “pewniaków”, które spotęgują wrażenie luksusu, jest kolor antracytowy. To jeden z niezawodnych kluczy do uzyskania wysmakowanej elegancji mebli. Dlatego nowoczesne szuflady ArciTech i InnoTech są dostępne również w tym prestiżowym wybarwieniu.

Od szuflad wymagamy, aby były stabilne, wytrzymałe na obciążenie, delikatnie się otwierały i cicho domykały, ale te wszystkie funkcje muszą być zamknięte w pięknej oprawie, która nie zaburzy harmonii mebli – dodaje Joanna Nowak.

 

Drewno i antracyt ukryte we wnętrzu szuflady InnoTech Atira, ukazują swe harmonijnie połączone piękno dopiero po otwarciu szuflady. Fot. Hettich
Drewno i antracyt ukryte we wnętrzu szuflady InnoTech Atira, ukazują swe harmonijnie połączone piękno dopiero po otwarciu szuflady. Fot. Hettich

 

Antracyt kocha drewno i biel

Antracyt, czyli szarość wpadająca w czerń, to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Swoją popularność zawdzięcza przepięknej, intensywnej barwie. To również bardzo plastyczny kolor, który w zestawieniu z innymi dekorami pozwala uzyskać wspaniałe efekty. Kolor antracytowy doskonale wypada w towarzystwie dekorów drewnianych.

– Z pięknymi, naturalnymi dekorami drewnianymi, które są hitem wnętrz również w tym sezonie, doskonale korespondują szuflady w kolorze antracytu – podpowiada Joanna Nowak. – Żeby jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie luksusu, możemy bok szuflady zbudować z dwóch uzupełniających się elementów w kolorze antracytu i dekoru drewnianego, takiego samego, z jakiego wykonane są meble.

Doskonałą towarzyszką chłodnego antracytu jest także modna biel. Ciekawe efekty można uzyskać również łącząc antracyt z ocieplającymi go pastelami. Na szuflady w kolorze antracytowym warto zdecydować się w przypadku frontów w coraz modniejszych wybawieniach matowych.

 

Intensywny antracyt przełamany czystą bielą ? duet idealny, zarezerwowany nie tylko do mebli kuchennych czy w salonie. Szuflada InnoTech Atira z bokami w postaci relingów równie dobrze prezentuje się w łazience. Fot. Hettich
Intensywny antracyt przełamany czystą bielą – duet idealny, zarezerwowany nie tylko do mebli kuchennych czy w salonie. Szuflada InnoTech Atira z bokami w postaci relingów równie dobrze prezentuje się w łazience. Fot. Hettich

 

Na dnie lub na boku

W szufladach ArciTech i InnoTech Atira w kolorze antracytu może być wykonane dno szuflady oraz jej wszystkie boki, niezależnie czy jest to pełen bok czy też np. reling. Istnieje również możliwość łączenia boku szuflady z dwóch elementów, gdzie górny element (DesignSide) może być wykonany np. ze szkła, płyty w dowolnej okleinie czy naturalnego drewna. Do szuflad można dobrać odpowiednie organizery porządkujące – również w kolorze antracytowym.

Po zaspokojeniu oczekiwań estetycznych, antracytowe szuflady z linii ArciTech i InnoTech Atira zachwycą niezawodną pracą. Pełen wysuw zapewni łatwy dostęp do zawartości. System cichego domykania Silent System zapobiegnie trzaskaniu szuflady o korpus mebla podczas zamykania, a system Push to open sprawi, że otwieranie szuflad bez uchwytów będzie niezwykle komfortowe.

 

W kolorze antracytu mogą być wykonane boki i dno szuflady oraz dopasowany do niej organizer na sztućce. Fot. Hettich
W kolorze antracytu mogą być wykonane boki i dno szuflady oraz dopasowany do niej organizer na sztućce. Fot. Hettich