STEICO

W tym roku ponownie można zdobyć nagrody firmy STEICO

Czas i praca włożona w poznanie technologii STEICO mogą przynieść wymierne korzyści, o czym przekonały się laureatki pierwszej edycji konkursu. Kto w tym roku zdecyduje się zmierzyć z tematyką budownictwa energooszczędnego i zdobyć cenne nagrody pieniężne?

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA 

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową podejmującą tematykę budownictwa energooszczędnego, w której uwzględnione zostały technologie oferowane przez STEICO, to ciekawa inicjatywa, z którą firma wyszła do absolwentów szkół wyższych. W tym roku po raz drugi znany producent nowoczesnych drewnopochodnych materiałów budowlanych oraz materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego zachęca studentów do napisania pracy dyplomowej na interesujący i przyszłościowy temat, który może być wstępem do pracy zawodowej, a przy okazji zdobycia cennych nagród finansowych. Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę w wysokości 3 tys. złotych, natomiast dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio: 2 i 3 tys. złotych.

Motywacją do wzięcia udziału w naszym konkursie jest możliwość zdobycia nagród pieniężnych, ale może to być również pierwszy poważny krok do ukierunkowania zainteresowań zawodowych – mówi Waldemar Motyka, wiceprezes zarządu firmy STEICO CEE. – Energooszczędne budownictwo oparte na nowoczesnych technologiach i ekologicznych materiałach drewnopochodnych to już nie tylko tematyka poruszana w wąskim gronie specjalistów na zamkniętych konferencjach, ale kierunek wytyczony przez Unię Europejską. To standardy, do których powinni dążyć przyszli architekci, projektanci i wykonawcy budowlani, chcąc realizować innowacyjne i przyjazne dla środowiska projekty. Warto zatem wykorzystać sposobność do lepszego poznania technologii oferowanych przez firmę STEICO.  

Laureatką pierwszej edycji konkursu została Irena Kośmińska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z Wydziału Budownictwa i Architektury, która w zgłoszonej do konkursu pracy dyplomowej  skupiła się na “Projekcie domu jednorodzinnego niskoenergetycznego o konstrukcji drewnianej”. Drugie miejsce przypadło Anecie Gumowskiej z Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie za pracę pt. “Histereza sorpcyjna wybranych tworzyw drzewnych”.  W tym roku firma STEICO czeka na kolejnych zwycięzców i interesujące propozycje tematów prac dyplomowych, licząc na rzetelne i dogłębne potraktowanie tematyki konkursowej.

 

Laureatka drugiego miejsca ? Aneta Gumowska, odbiera nagrodę i gratulacje od Waldemara Motyki, wiceprezesa zarządu firmy STEICO CEE. Fot. Forestor
Laureatka drugiego miejsca -Aneta Gumowska, odbiera nagrodę i gratulacje od Waldemara Motyki, wiceprezesa zarządu firmy STEICO CEE. Fot. Forestor

 

Technologia Steico, wpisująca się w koncepcję budownictwa ekologicznego to bardzo ciekawa i obszerna tematyka, która może zainspirować do wielu interesujących badań – zapewnia Waldemar Motyka.

Prace licencjackie, inżynieryjne i magisterskie można zgłaszać do 30 lipca 2017 roku. Oprócz nagrody finansowej dla zwycięzców, pomysłodawca konkursu oferuje także wsparcie merytoryczne specjalistów z zakresu technologii STEICO. Dodatkowo, wydział, z którego napłynie najwięcej prac konkursowych, otrzyma specjalną nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.