KAM

KAMduo ML – nowe spojrzenie na przestrzeń w kuchni

Funkcję przechowywania w nowoczesnej kuchni coraz częściej przejmują szuflady, które w zależności od przeznaczenia mogą mieć różną wysokość. Ten atut wykorzystała firma KAM w najnowszym systemie mebli kuchennych KAMduo ML. 

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Po cieszącym się ogromny zainteresowaniem i wielokrotnie nagradzanym przez specjalistów z branży oraz konsumentów systemie KAMduo XL w ofercie Spółki Meblowej KAM z Milejewa pojawił się jego następca: KAMduo ML. Co go wyróżnia od poprzednika? Tym razem producent postawił mocny akcent na szuflady.

Nasze doświadczenia pokazują, że dla klientów bardzo ważna jest funkcja przechowywania. Zamiast jednak projektować uniwersalny zestaw szafek, zaproponowaliśmy rozwiązanie, które można dopasować indywidualnie do potrzeb każdego użytkownika mebli – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel ze Spółki Meblowej KAM. – W nowym systemie KAMduo ML zaradziliśmy problemowi niedostosowania powierzchni szuflad do wielkości przechowywanych w nich produktów i zaproponowaliśmy jeszcze bardziej pakowny podział szuflad – dodaje.

 

W szufladach przechowujemy produkty i akcesoria o różnej wysokości, dlatego wysokość szuflad powinniśmy dostosować do zawartości. W ten sposób optymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Fot. KAM
W szufladach przechowujemy produkty i akcesoria o różnej wysokości, dlatego wysokość szuflad powinniśmy dostosować do zawartości. W ten sposób optymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Fot. KAM

 

Jak można zoptymalizować pakowność szuflady? Dostosowując jej wysokość do przechowywanych przedmiotów kuchennych i żywności. Sztućce nie zajmują tyle miejsca, ile kilogramowa torebka mąki, paczka makaronu czy słoik dżemu. Można zatem dopasować wysokość każdej szuflady do jej zawartości, a “zaoszczędzoną” w ten sposób przestrzeń wykorzystać, np. w większej szufladzie, w której zmieści się butelka wody mineralnej, duży karton soku lub pakiet talerzy czy garnki.

Nie zwiększymy dostępnej powierzchni, którą możemy zabudować meblami, ale możemy tę przestrzeń wykorzystać jeszcze bardziej efektywnie – podpowiada projektantka. – W miejsce szafek w jednym rozmiarze możemy wprowadzić szuflady o różnej wysokości, bo przechowujemy w nich produkty, które mają różną wysokość.

Dotychczas funkcję przechowywania w kuchni pełniły szafki, obecnie coraz częściej wykorzystuje się szuflady. Jest to najbardziej ergonomiczny, ale i bardzo wygodny sposób przechowywania. Pełen wysuw, gwarantuje komfortowy dostęp do zawartości i pozwala łatwiej odszukać produkty nawet w głębi szuflady. Dzięki systemowi cichego domykania, w które wyposażone są szuflady, nie usłyszymy irytującego hałasu frontu trzaskającego o korpus szafki.

W systemie KAMduo ML zaproponowano również rozwiązanie sprawdzone w linii KAMduo XL – regulowane nóżki w wysokości 10 lub 15 cm, w które wyposażone są szafki dolne. Pozwala to optymalnie ustawić wysokość blatu roboczego, odpowiednio do wzrostu użytkownika.

 

W nowym systemie KAMduo ML zaproponowano nowy dekory dąb szary, do którego można dobrać dopasowane kolorystycznie uchwyty. Fot. KAM
W nowym systemie KAMduo ML zaproponowano nowy dekory dąb szary, do którego można dobrać dopasowane kolorystycznie uchwyty. Fot. KAM

 

Funkcjonalny układ szuflad to nie jedyny atut systemu KAMduo ML. Meble zachwycą przepięknymi, nowymi dekorami: buk jasny i dąb szary, które zestawiono z akrylem w wysokim połysku. Do wyboru są trzy warianty kolorystyczne: uniwersalny biały, modna szarość i prestiżowa czerń.