HETTICH

Kuchnia Eleganza z szufladami AvanTech otrzymała Złoty Medal

Kreatywność i niezwykłe poczucie estetyki projektantów Halupczok Kuchnie i Wnętrza, wsparte rozwiązaniami technicznymi firmy Hettich, zaowocowały wyjątkowym projektem mebli kuchennych. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla kuchni Eleganza to potwierdzenie, że piękno i perfekcyjna jakość stanowią zwycięski duet. 

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Najnowszy model kuchni Eleganza z linii prestiż, zaprezentowany podczas targów Meble Polska przez firmę Halupczok Kuchnie i Wnętrza,  to klasyczna elegancja i nowoczesny komfort uzyskany dzięki zdobyczom techniki.

– Kuchnia Eleganza najpierw zachwyci wysublimowanym pięknem, by za chwilę oczarować niezwykłym komfortem i funkcjonalnością. W tym modelu luksusowe jest nie tylko to, co widać na zewnątrz, ale również elementy pozostające niewidoczne na pierwszy rzut oka – mówi Anna Dzierżanowska, dyrektor kreatywny Halupczok Kuchnie i Wnętrza.

Tę wyjątkowość dostrzegli również jurorzy konkursu Złoty Medal MTP. W kuchni Eleganza trudno szukać kompromisów: producent postawił na najwyższą jakość wszystkich elementów – począwszy od unikalnych frontów ze spieku kwarcowego, nowatorskiego laminatu, z którego wykonano wyspę kuchenną, po prestiżowe szuflady AvanTech i niezawodne zawiasy Sensys.

Firma Halupczok Kuchnie i Wnętrza jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić w swoich meblach z linii prestiż nowy system szuflad AvanTech o wyjątkowej linii wzorniczej i bardzo wysokiej jakości wykonania – mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

 

Prestiżu meblom kuchennym Eleganza dodaje nowoczesna technika meblowa, w tym doskonałe szuflady AvanTech wykonane z najwyższej jakości aluminium, z precyzyjnie wykończonymi krawędziami boków. Fot. Halupczok Kuchnie i Wnętrza
Prestiżu meblom kuchennym Eleganza dodaje nowoczesna technika meblowa, w tym doskonałe szuflady AvanTech wykonane z najwyższej jakości aluminium, z precyzyjnie wykończonymi krawędziami boków. Fot. Halupczok Kuchnie i Wnętrza

 

Wyjątkowość ukryta w szufladzie

W czym kryje się wyjątkowość szuflad AvanTech? Po pierwsze w designie, który odbiega od standardowych szuflad kuchennych, ponieważ został zainspirowany meblami pokojowymi klasy premium. Wykonane z najwyższej jakości aluminium boki szuflad mają proste linie i precyzyjnie wykończone krawędzie, a ich grubość wynosi zaledwie 13 mm, dzięki czemu szuflada jest jeszcze bardziej pojemna. Kolejnym zaskoczeniem jest brak widocznych otworów i zaślepek w oskrzyni, które zakłócałyby perfekcyjny wygląd mebli. AvanTech urzeka niezwykle cichą pracą i pewnym osadzeniem szuflady na prowadnicy. W przypadku tego systemu jest to prowadnica Actro 5D, którą ukryto w konstrukcji szuflady, przez co technika doskonale wspomaga komfort otwierania i zamykania, ale jest niewidoczna dla oka.

Czasami spotykamy się z opinią, że nie ma znaczenia, jaki system zaproponuje producent mebli, bo szuflada to po prostu szuflada – zauważa Joanna Nowak. – W przypadku szuflad AvanTech różnica jest odczuwalna już  od pierwszego otwarcia, a w czasie codziennej eksploatacji mebli szuflada odkrywa przed użytkownikami wszystkie swoje walory i za każdym razem oczarowuje swoim doskonałym designem.   

Systemy oferowane przez firmę Hettich są dużym ułatwieniem dla producentów mebli, bo możemy w ramach systemu zamówić odpowiedniej wielkości elementy oskrzyni czy typy prowadnic  idealnie dopasowane do naszych mebli – przyznaje Anna Dzierżanowska.

 

Design AvanTech odbiega od standardowych szuflad kuchennych, ponieważ został zainspirowany meblami pokojowymi klasy premium, dlatego świetnie sprawdza w projektach kuchni otwartych na salon. Fot. Hettich
Design AvanTech odbiega od standardowych szuflad kuchennych, ponieważ został zainspirowany meblami pokojowymi klasy premium, dlatego świetnie sprawdza w projektach kuchni otwartych na salon. Fot. Hettich

 

Szyk i wyjątkowy charakter

Kuchnia Eleganza robi niebywałe wrażenie, przyciągając uwagę nowatorskimi frontami o trójwymiarowej strukturze. Spieki kwarcowe, z których je wykonano, są wytrzymałe i trwałe, a jednocześnie lżejsze niż naturalny kamień i cienkie. Proste, monolityczne fronty bez uchwytów zestawiono z przestronnymi i przejrzystymi witrynami, które nadają kuchni ponadczasowej lekkości. Szyku całości dodaje monolityczna wyspa wykonana z nowoczesnego laminatu, którego powierzchnię wytworzono w oparciu o najnowsze rozwiązania, w tym nanotechnologię. Wyjątkowy charakter projektu stanowi powierzchnia paneli z drewnianych desek wykonanych z postarzanego dębu.

Dopełnieniem prestiżowych rozwiązań, które wybrali projektanci medalowej kuchni, są zawiasy Sensys firmy Hettich ze zintegrowanym cichym domykaniem. Podobnie, jak komfortowe prowadnice szuflad, tak i w tym przypadku technika stanowi niewidoczny, lecz doskonale odczuwalny zmysłami komponent, gwarantujący prestiż i wieloletnie bezawaryjne funkcjonowanie kuchni.