KAM

“Swojska” kuchnia na 3 sposoby

Styl retro szczególnie upodobał sobie nasze kuchnie, które ubiera w nostalgiczne wspomnienia i nadaje im przytulny, bezpretensjonalny charakter. Może być bardzo swojsko, albo po prostu ciepło i rodzinnie. Dzięki stylizowanym formom mebli, pięknym postarzanym dekorom i klimatycznym dodatkom na pewno nie powieje aranżacyjną nudą. 

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Zachwyca prostym pięknem i nastraja klimatem sielankowego spokoju, przywołującego wspomnienia dzieciństwa i beztroskich wakacji spędzanych w wiejskiej chacie. Stanowiąca przeciwwagę dla nowoczesnych, oszczędnych w formie i minimalistycznych mebli, zabudowa kuchenna w stylu retro to manifest charakteru gospodarzy, którzy nie chcą kopiować designerskich trendów i zamiast uniwersalnych, bezosobowych rozwiązań decydują się na kuchnie “pełne życia” i niepowtarzalnego uroku. Tak zaaranżowane wnętrze nie tylko pozwala cieszyć się rodzinnym ciepłem, ale wyciszyć i złapać oddech po zabieganym, wypełnionym obowiązkami dniu.

Kuchnie postarzane w nowej odsłonie łączą sielską tradycję z nowoczesnością – za stylizowanymi frontami i “niedzisiejszymi” kształtami kryje się bardzo współczesna technika, dzięki której użytkowanie tych kuchni jest niezwykle komfortowe.

Kuchnia w stylu retro ma wiele odsłon, które pozwalają popuścić wodze wyobraźni i zaaranżować wnętrze odpowiadające potrzebom gospodarzy: od nostalgicznych stylizacji inspirowanych wiejską chatą po mniej stylizowane, ale równie przytulne wnętrza, w których klimat tworzą jasne barwy i materiały inspirowane naturą.

 

KAMPlus Kamelia_dąb naturalny

Spod strzechy do ….. nowoczesnej kuchni

Zainspirowana wystrojem wiejskiej chaty kuchnia Kamelia z linii KAMPlus to propozycja dla indywidualistów, którzy potrafią docenić urok prostoty i surowego piękna. Niepowtarzalny klimat mebli tworzy trójwymiarowy dekor idealnie naśladujący starą dębinę, w którym wyeksponowano charakterystyczne dla drewna elementy w postaci dobrze widocznych porów i sęków, a także oznaki upływu czasu w postaci przetarć i pęknięć. Niezwykły efekt osiągnięto dzięki odpowiednio dobranym, czarnym stylizowanym uchwytom i oryginalnym, umieszczonym na frontach okuciom przypominającym te na drzwiach do średniowiecznych zamków czy okiennicach w wiejskiej chacie. Pod płaszczykiem stylu retro kryją się jednak nowoczesne rozwiązania, które odpowiadają za komfort użytkowania i codziennej pracy w kuchni: szuflady z pełnym wysuwem, zawiasy wyposażone w system cichego domykania i spowalniające zamykanie frontów szafek i szuflad.

 

KAM-Sosna-Bramberg

Sosna Bramberg tworzy klimat

W tej kuchni z linii KAMPlus jest wszystko, za co kochamy styl retro: piękne fronty z żywiołową grą sęków i otwarte półki, na których wyeksponujemy klimatyczne dodatki. W kuchni w stylu retro ważna jest nie tylko forma samych mebli, ale “robiące klimat” akcesoria, naczynia i ozdoby. Ustawiamy je na półkach i blacie, a także wieszamy na relingach. Jest to nie do pomyślenia w nowoczesnej kuchni minimalistycznej, gdzie wszystko ukrywamy za frontami szafek i szuflad. Niezwykły, sielankowy charakter tej kuchni to zasługa dekoru sosna Bramberg, który ma widoczne ślady użytkowania, sęki i pęknięcia. W tak zaaranżowanej kuchni można z powodzeniem odtwarzać babcine receptury i przywoływać smaki dzieciństwa.

 

OLIVIA sosna bielona

Prosto i delikatnie, czyli Olivia Soft

Jasne dekory o ciepłej kolorystyce i subtelnym, choć wyraźnie rustykalnym stylu wciąż nie pozwalają się “zdetronizować”. Kuchnia Olivia Soft to przykład kompromisu pomiędzy nowoczesnym minimalizmem a stylizowanym retro. To propozycja dla tych, którzy chcieliby zaaranżować kuchnię “z duszą”, ale nie do końca skłaniają się ku wnętrzom w stylu retro. Prosty design i bielone fronty odpowiadają za wrażenie czystości i ładu. Zabudowę ożywiają dekoracyjne akcenty w postaci frontów z przeszkleniami.  W tak urządzonej kuchni jest przytulnie, panuje ciepła i rodzinna atmosfera.