KAM

Złoty Medal MTP: KAMmoduł PREMIUM

Innowacyjność nowoczesnego systemu KAMmoduł PREMIUM kryje się w zwiększonej powierzchni użytkowej szafek dolnych i funkcjonalnym podziale wysokości szuflad. Producent z Milejewa reaguje na zmieniające się potrzeby współczesnych użytkowników kuchni na nowo organizując jej przestrzeń.      

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Sąd konkursowy, złożony z ekspertów, nie miał wątpliwości, że KAMmoduł PREMIUM to produkt nowoczesny, innowacyjny i wytworzony w oparciu o najwyższej klasy technologię. Skąd pewność, że PREMIUM to obietnica czegoś więcej niż przyjęte standardy? Bo właśnie w tym systemie producent wywrócił utarte schematy “do góry nogami”, proponując większą powierzchnię użytkową szafek dolnych i nowatorski, ale bardziej funkcjonalny podział wysokości szuflad.

 

Nowa wysokość szuflad

Według danych statystycznych, w ostatnich latach średni wzrost użytkowników kuchni zwiększył się o 7 cm. Producenci mebli zareagowali na tę zmianę zwiększając wysokość nóżek w szafkach dolnych z tradycyjnych 10 do 15 cm. Spółka Meblowa KAM znalazła inne, bardziej praktyczne rozwiązanie – zwiększono wysokość korpusu szafki dolnej. Dzięki temu użytkownicy kuchni zyskują podwójnie: nie tylko mogą optymalnie ustawić wysokość blatu roboczego, odpowiednio do wzrostu, ale mają większą powierzchnię użytkową szafki.

Większa wysokość szafki umożliwiła wprowadzenie nowej wysokości szuflad, która pozwala zoptymalizować wykorzystanie ich przestrzeni użytkowej. Trzy nowe wysokości szuflad są idealnie dostosowane do przechowywanych w nich przedmiotów, akcesoriów kuchennych, naczyń i produktów żywnościowych w opakowaniach papierowych, szklanych i plastikowych. To kolejny sposób znanego producenta na ergonomiczne wykorzystanie powierzchni użytkowej mebli.

KAM podpowiada, jaką idealną wysokość powinny mieć poszczególne szuflady, ale to klientom pozwala zdecydować, które z tych szuflad i w jakiej ilości będą potrzebne w ich kuchni. Wybór układu szuflad to nie jedyny ukłon w stronę personalizacji mebli. W systemie PREMIUM dostępnych jest ponad 700 szafek, co pozwala na doskonałe zagospodarowanie każdej przestrzeni kuchennej. Dodatkowo, do wyboru jest aż 39 najmodniejszych propozycji kolorystycznych frontów.

 

To klient zdecyduje, jaki układ szuflad jest dla niego najbardziej korzystny: tradycyjny z trzema różnymi wysokościami szuflad, a może woli dwie pojemne szuflady ?magazynowe?, albo kilka mniejszych na sztućce i drobne akcesoria. Fot. KAM
To klient zdecyduje, jaki układ szuflad jest dla niego najbardziej korzystny: tradycyjny z trzema różnymi wysokościami szuflad, a może woli dwie pojemne szuflady “magazynowe”, albo kilka mniejszych na sztućce i drobne akcesoria. Fot. KAM

 

Komfort i estetyka

W linii PREMIUM szczególny nacisk położono na estetyczne i staranne wykończenie mebli. Wszystkie widoczne krawędzie korpusu są wykończone obrzeżem w kolorze lub dekorze frontu. Ważne jest także to, co kryje się w konstrukcji mebli i pozostaje niewidoczne na zewnątrz. Estetyczne podpórki zabezpieczające półki przed wysunięciem, nowe bardziej wytrzymałe zawieszki szafek wiszących czy – znany już z innej prestiżowej linii ProLine – piąty punkt podparcia, eliminujący uginanie się półek w szafkach o szerokości powyżej 80 cm, to rozwiązania, które znacznie zwiększają żywotność mebli. Komfort ich użytkowania zapewniają nowoczesne okucia, dzięki którym fronty szuflad otwierają się i domykają delikatnie i bezszelestnie, a drzwi szafek nie wydają najmniejszego odgłosu podczas domykania.

Warto również dodać, że do oklejania obrzeżem prostych krawędzi płyt stosowany jest klej wodoodporny PUR, co daje gwarancję solidnego i estetycznego wykończenia szafek kuchennych.