STEICO

Władze samorządowe doceniły firmę STEICO

Osiągnięcia to powód do dumy nie tylko dla przedsiębiorców, ale i władz samorządowych. Stefen Zimny, prezes zarządu firmy STEICO Sp. z o.o. został wyróżniony Listem Gratulacyjnym wojewody pomorskiego i marszałka województwa pomorskiego za profesjonalne zarządzanie firmą odnoszącą spektakularne sukcesy, które przyczyniają się do rozwoju regionu i sytuacji jego mieszkańców.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

“Nowocześnie i prężnie działające przedsiębiorstwo to takie, które dzięki profesjonalnemu zarządzaniu i wysokim kompetencjom managera oraz umiejętności adaptacji do zmiennych realiów gospodarki, rozwija się i w grze rynkowej wygrywa z konkurencją. Zarządzanie firmą to duża odpowiedzialność i ciężka praca, wymagająca zaangażowania, wizji i konsekwencji w zmierzaniu ku wyznaczonym celom” – napisano w Liście Gratulacyjnym, którego adresatem jest Steffen Zimny, prezes zarządu firmy STEICO Sp. z o.o., producenta nowoczesnych i ekologicznych materiałów drewnopochodnych.

Prezes firmy STEICO jest jednym z laureatów prestiżowych wyróżnień przyznanych przez wojewodę pomorskiego i marszałka województwa pomorskiego. W Ratuszu Głównym Miasta Gdańska 6 kwietnia kilkanaście osób wyróżniono Listami Gratulacyjnymi za wkład w rozwój samorządu gospodarczego i pielęgnowanie rzemieślniczych tradycji, za działalność charytatywną, szkoleniową i społeczną.
Mieliśmy okazję z przedstawicielem pana wojewody wręczyć listy gratulacyjne jako dowód uznania dla państwa osiągnięć. Chcę podkreślić wyjątkowość tych osiągnięć – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, gratulując nagrodzonym właścicielom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zakładów rzemieślniczych i dyrektorom szkół zawodowych, których uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach ogólnopolskich. – Dostrzegamy liczne inicjatywy, nie tylko w Gdańsku, ale też i w małych środowiskach. To armia ludzi, która z jednej strony pracuje na swój własny rachunek, a z drugiej strony tworzy miejsca pracy w najmniejszych środowiskach; podtrzymuje kilkuwiekową tradycję funkcjonowania rzemiosła na Pomorzu. Kierujecie się państwo ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, w wielu wypadach wspomagacie lokalne inicjatywy społeczne – dodał.

Jestem dumny, że efekty mojej pracy zawodowej są dostrzegane i doceniane – mówi Steffen Zimny, prezes firmy STEICOSp. z o.o. – STEICO to przedsiębiorstwo, które stawia na dynamiczny rozwój, inwestuje w nowoczesne technologie i poszerza asortyment produkcyjny. Jako pierwsi w Polsce wybudowaliśmy w Czarnej Wodzie fabrykę płyt z forniru klejonego warstwowo LVL i cały czas inwestujemy w jej rozwój. Obecnie trwają prace nad nową linią produkcyjną, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych. W marcu w zakładzie w Czarnkowie uruchomiona została nowa linia produkcyjna ekologicznego materiału termoizolacyjnego STEICOfloc. Nie tylko zapewniamy nowe miejsca pracy, ale angażujemy się w inicjatywy lokalne, które służą mieszkańcom.