HETTICH

Hettich on Tour – zobaczyć, dotknąć, zamontować

W ramach Hettich on Tour mobilny showroom z nowościami dla stolarzy odwiedził już 9 miast północnej Polski, przemierzając od Gorzowa Wielkopolskiego po Białystok i wyruszył przez Siedlce i Lublin na południe kraju, gdzie jeszcze do 28 czerwca umożliwi uczestnikom otwarcie szafek i szuflad poruszanych unikalną techniką Hettich.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Hettich on Tour to unikalna forma prezentacji nowości produktowych dla producentów mebli, podczas której mobilny showroom odwiedza kilkanaście miast w Polsce przyciągając rzesze stolarzy. Otwierając szafki i szuflady zabudowy meblowej, ukrytej we wnętrzu ciężarówki, odwiedzający nie tylko widzą, ale przede wszystkim odczuwają jak działa technika meblowa Hettich.

– Pokazujemy pełen przekrój różnych rozwiązań, które są unikalne na polskim rynku i to właśnie najbardziej przyciąga uwagę stolarzy, którzy chcą się wyróżnić od konkurentów – zapewnia Joanna Nowak z Hettich Polska.

 

Szafki dolne

Zabudowę traka można zacząć zwiedzać od “kuchni”, gdzie w szafkach dolnych zamontowano komfortowe szuflady InnoTech Atira oraz ArciTech prezentując ich główne walory: modny design i różnorodną kolorystykę, zróżnicowane wykończenie boków oraz liczne opcje organizerów zmieniających ich funkcję.

– Najważniejsze jednak, by poczuć różnicę podczas otwierania i zamykania. Dzięki naszym unikalnym prowadnicom szuflady przesuwają się delikatne i równomierne – mówi Joanna Nowak. – Stolarze także chętnie sprawdzają łatwość, z jaką szufladę wypina się z prowadnic czy demontuje front, bo to ogromny atut naszych rozwiązań, nie wymagających do tej czynności żadnych narzędzi.

W ramach Hettich on Tour wszystko można dotknąć, wysunąć, a nawet ... zdemontować, by przekonać się do zalet rozwiązań technicznych tego niemieckiego producenta. Fot. Hettich
W ramach Hettich on Tour wszystko można dotknąć, wysunąć, a nawet … zdemontować, by przekonać się do zalet rozwiązań technicznych tego niemieckiego producenta. Fot. Hettich

 

Premierą na tegorocznym Hettich on Tour jest prowadnica Quadro do szuflad drewnianych o grubości oskrzyni do 19 mm, która pozwala zastosować wygodne szuflady z opcją Push to open i pełnym wysuwem nie tylko w kuchni, ale również meblach salonowych czy sypialni.

– Pomimo tak wielu udogodnień, ciche domykanie Silent System czy opcja Push to open są w naszych okuciach zupełnie niewidoczne – mówi Joanna Nowak. – Dotyczy to również zaskakującego systemu Easys, który dzięki elektrycznemu wspomaganiu pozwala na otwieranie opcją Push to open nawet lodówek ukrytych w zabudowie. Front takiej zabudowy może wyglądać dokładnie tak samo jak fronty innych szafek i szuflad, bo Easys nie wymaga stosowania uchwytów.

 

Szafki górne

W szafkach górnych zabudowy kuchennej pokazano różne opcje zamykania frontów – bardzo wygodny system SlideLine M do wpuszczanych drzwi przesuwnych oraz zawiasy Sensys do cienkich frontów o grubości zaledwie 10 mm. Obie propozycje doskonale wpisują się w trend “odchudzania” mebli, zmniejszania ich ciężaru (ważne w transporcie) i gabarytów, co jest coraz bardziej istotne w małych pomieszczeniach kuchennych. Do tego trend “przesuwania” jest numerem 1 zarówno wśród projektantów, jak i samych klientów, a okucia SlideLine M oraz Sensys doskonale się w niego wpisują.

DSC_5928
Bardzo wygodny system SlideLine M do wpuszczanych drzwi przesuwnych to jedna z tegorocznych nowości prezentowanych podczas eventu. Fot. Hettich

 

Kolekcję rozwiązań prezentowaną w mobilnym showroomie uzupełnia system do drzwi składanych WingLine 780, które w prosty sposób montuje się w korpusie szafki kuchennej czy łazienkowej z lustrem. To doskonała alternatywa do wąskich pomieszczeń, gdzie przestrzeń nie pozwala na stosowanie frontów rozwieranych.

Okucia do frontów składanych WingLine 780 prezentowane było na przykładzie szafki łazienkowej. Fot. Hettich
Okucia do frontów składanych WingLine 780 prezentowane było na przykładzie szafki łazienkowej. Fot. Hettich

 

W drugiej części showroomu stolarze mogli zobaczyć najnowszą propozycję dla dużych frontów składanych – okucia WingLine L. Ich atutem jest opcja otwierania poprzez naciśnięcie frontu (Push to Move).

– Stolarze podczas Hettich on Tour byli bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem, będzie ono dostępne w naszym kraju już jesienią w wielu hurtowniach w całej Polsce – zapowiada Joanna Nowak.

Wciąż ogromną popularnością cieszą się meble z frontami przesuwnymi. W mobilnym showroomie można było z bliska zobaczyć jak działają innowacyjne systemy drzwi przesuwnych na okuciach TopLine L czy InLine XL do dużych szaf i garderób, jak i SysLine S dedykowany mniejszym szafkom czy meblom biurowym. Dzięki zastosowaniu przeszklonych frontów zwiedzający wnętrze ciężarówki mogli odkryć tajemnicę delikatnego i bezgłośnego przesuwania frontów na okuciach klasy premium.

– Trudno to opisać słowami, natomiast warto zobaczyć i samodzielnie przetestować system do drzwi przesuwnych InLine XL, który sprawia, że po zamknięciu fronty ustawiają się w jednym torze – mówi Aleksandra Wierycho, przedstawiciel handlowy Hettich Polska. – To koniecznie trzeba zobaczyć na żywo!

Na trasie Hettich on Tour w czerwcu znajdzie się hurtownia Mikomax w Łodzi, Valcomp w Warszawie, a następnie DIM w Rzeszowie, GrassHopper w Kalwarii Zebrzydowskiej, Drewdud w Mielcu, Rejs w Bralinie, Belmeb w Izdebniku, Rudex w Częstochowie oraz Belmeb w Tychach. Część hurtowni po raz pierwszy dołączyło do cieszącej się dużą popularnością wśród stolarzy imprezy.

– Premierowo zaparkowaliśmy naszym mobilnym showroomem m.in. w Bydgoszczy na terenie hurtowni Rachwał, gdzie nasze systemy obejrzało ponad 200 osób – wspomina Joanna Nowak.

– Atrakcyjna forma prezentacji rozwiązań technicznych Hettich w gotowych meblach przemawia nie tylko do stolarzy, ale też do klientów indywidualnych, których tu zaprosiliśmy – mówi Krzysztof Rachwał, właściciel hurtowni. – Podoba mi się też pomysł edukowania i integrowania stolarzy poprzez konkursy organizowane przez Hettich.

Podczas każdego eventu na trasie Hettich on Tour oprócz pokazów jest również poczęstunek oraz okazja do zabawy podczas II Mistrzostw Stolarzy w Łatwym Montażu, w ramach których uczestnicy mogą wykazać się swoją sprawnością podczas montażu szuflad Hettich, a ten kto wykona to najszybciej wygrywa zagłębiarkę firmy Festool. Osoba z najlepszym wynikiem w całej Polsce wygra wakacje marzeń dla siebie i osoby towarzyszącej.