KAM

Jeszcze produkcja seryjna czy już “indywidualna”?

Trend personalizacji mocno zaznaczył się w meblach kuchennych. Nie są już projektowane dla przeciętnego odbiorcy, ale pod względem designu i funkcjonalności dopasowują się do różnych wnętrz i sposobu ich użytkowania. W jednym systemie proponowanych jest nawet ponad 700 rodzajów szafek, które za każdym razem pozwalają stworzyć projekt idealnie odpowiadający indywidualny potrzebom.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Nowoczesne meble muszą być jak ubrania szyte na miarę – idealnie dopasowane, komfortowe, zaprojektowane pod konkretne wnętrze i indywidualne potrzeby domowników. A te są tak różne, podobnie jak powierzchnia mieszkań, że już na etapie projektowania mebli, trzeba założyć różnorakie możliwości aranżacyjne.

Kliencie nie chcą już kupować ustandaryzowanych mebli zaprojektowanych dla przeciętnego odbiorcy – potwierdza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Zakup mebli kuchennych to inwestycja na wiele lat, dlatego pod względem wizualnym i funkcjonalnym muszą być dopasowane do oczekiwań odbiorcy,  dokładnie odpowiadać jego specyficznemu stylowi życia.

Czy potrzebę indywidualizacji można połączyć z produkcją seryjną? Nowymi kolekcjami mebli, Spółka Meblowa KAM z Milejewa udowadnia, że nawet w przypadku mebli systemowych można tworzyć indywidualne projekty. W linii KAMmoduł PREMIUM dostępnych jest ponad 700 szafek, przy pomocy których można funkcjonalnie zagospodarować każde wnętrze, niezależnie od jego kształtu i oczekiwań odbiorcy.

Zaletą tak rozbudowanego systemu mebli jest zapewnienie klientowi pełnej możliwości wyboru optymalnej zabudowy kuchennej – wyjaśnia projektantka. – Nie proponujemy uniwersalnego zestawu, który “jakoś” dopasujemy do każdej kuchni, często ze szkodą dla ergonomii i komfortu użytkowania, ale podpowiadamy wiele pomysłowych i skutecznych rozwiązań, wśród których każdy znajdzie te dokładnie odpowiadające jego potrzebom.

W linii KAMmoduł PREMIUM dostępnych jest ponad 700 szafek - taka oferta pozwala optymalnie zagospodarować każde wnętrze, uwzględniając odmienne potrzeby użytkowników. Fot. KAM

W linii KAMmoduł PREMIUM dostępnych jest ponad 700 szafek – taka oferta pozwala optymalnie zagospodarować każde wnętrze, uwzględniając odmienne potrzeby użytkowników. Fot. KAM

W każdym, nawet niedużym pomieszczeniu można zaplanować komfortową kuchnię uwzględniającą indywidualne oczekiwania użytkowników. Dlatego nowoczesne meble kuchenne są “elastyczne” – dopasowują się do potrzeb klienta.

Skutecznym sposobem na zaprojektowanie zabudowy kuchennej dokładnie pod potrzeby użytkownika i efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni jest zastąpienie szafek w jednym rozmiarze szufladami o różnych wysokościach – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. – Zadanie każdej szuflady jest inne, bo co innego będziemy w niej przechowywać, a to z kolei determinuje jej wymiary i sposób organizacji wewnętrznej.

Ponieważ w kuchni przechowujemy produkty żywnościowe i akcesoria kuchenne, które mają różną wysokość, już na etapie planowania zabudowy kuchennej można dostosować wysokość każdej szuflady do jej zawartości. Szuflady to nie tylko praktyczny, ale i najbardziej komfortowy sposób przechowywania. Dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają nieograniczony dostęp do wszystkich produktów, nawet tych umieszczonych w głębi szuflady. Obciążone otworzą się po delikatnym pociągnięciu za uchwyt czy naciśnięciu frontu, domkną po jego lekkim popchnięciu.

 

Zabudowa pod sam sufit różnej wysokości szufladami w systemie KAMduo ML to sposób na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Fot. KAM
Zabudowa pod sam sufit różnej wysokości szufladami w systemie KAMduo ML to sposób na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Fot. KAM

Zabudowa kuchenna musi odpowiadać na indywidualne potrzeby użytkowników również pod względem designu – a te często są bardziej zróżnicowane niż oczekiwania co do jej funkcji i komfortu pracy. Jednak i te potrzeby producent z Milejewa uwzględnił w swojej ofercie. W linii KAMmoduł PREMIUM dostępnych jest 39 najmodniejszych propozycji kolorystycznych frontów. W innym z systemów – KAMPlus wprowadzono nowe fronty lakierowane w 12 wybarwieniach, każdy w dwóch opcjach wykończenia: połysku i macie, a dodatkowo aż w 9 rodzajach frezowań.

 

Producent klientowi pozostawił wybór nie tylko koloru wybarwienia frontów, ale opcji wykończenia w połysku lub w macie i rodzaju frezowań. To niemal jak projektowanie na indywidualne zamówienie. Fot. KAM
Producent klientowi pozostawił wybór nie tylko koloru wybarwienia frontów, ale opcji wykończenia w połysku lub w macie i rodzaju frezowań. To niemal jak projektowanie na indywidualne zamówienie. Fot. KAM