KAM

Wyrazisty i dynamiczny – blat inspirowany naturą

Choć dobry blat nie boi się upływu czasu ani towarzystwa miłośników gotowania,  jego rola nie ogranicza się już wyłącznie do miejsca przygotowywania posiłków. Blat stał się ważnym elementem dekoracyjnym, który nadaje styl kuchennej aranżacji. W standardy te wpisuje się dąb Lancelot – nowy wzór blatu, jaki do swojej oferty wprowadziła firma KAM.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Blat kuchenny powinien być odporny i trwały, bo jest narażony na intensywną eksploatację. Zarysowania, zaplamienia i działanie wysokich temperatur – to codzienne wyzwania, jakim musi sprostać. Jednak nowoczesny blat to już nie tylko solidna podstawa dla prac kuchennych, ale swoista rama wykończeniowa nadająca styl całemu wnętrzu. Aby nabrało ono niebanalnego charakteru warto zdecydować się na mocny akcent w postaci pięknego, wyrazistego blatu, np. inspirowanego ciekawym rysunkiem drewna.

Dąb Lancelot, najnowsza propozycja wzornicza, jaką Spółka Meblowa KAM z Milejewa wprowadziła do oferty blatów w prestiżowej kolekcji KAMPlus, wyróżnia się ciepłą, miodowo-brązową barwą z wyraźnymi sękami, pęknięciami i zaczerpniętymi z natury niedoskonałościami charakterystycznymi dla drewna. Dekor wygląda niezwykle realistycznie, a wrażenie to dodatkowo potęguje jego nierówna powierzchnia z wyczuwalną chropowatą strukturą.

Wyraźnie zaznaczone sęki i głębokie pęknięcia wprowadzają dynamizm i poczucie autentyczności – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Blat z taką powierzchnią wygląda jak wykonany z masywnej kłody drewna. Dąb Lancelot fascynuje naturalnym, a jednocześnie  ekskluzywnym wyglądem.

Miodowo-brązowa barwa z wyraźnymi sękami, pęknięciami i zaczerpniętymi z natury niedoskonałościami charakterystycznymi dla drewna to oprawa nowego blatu dąb Lancelot. Fot. KAM
Miodowo-brązowa barwa z wyraźnymi sękami, pęknięciami i zaczerpniętymi z natury niedoskonałościami charakterystycznymi dla drewna to oprawa nowego blatu dąb Lancelot. Fot. KAM

 

Blaty wykonane z naturalnego drewna wyglądają niezwykle efektownie. To jednak “ciężkie” wyzwanie dla konstrukcji mebli oraz budżetu inwestorów. Masywny, drewniany blat nie jest również rozwiązaniem polecanym do małych wnętrz. Jak więc pogodzić marzenie o blacie wykonanym z drewna z możliwościami metrażowymi i ekonomicznymi? Wybierając nowoczesne materiały meblowe, które są zamiennikami naturalnych tworzyw.

Urok drewna kryje się w jego wyjątkowej strukturze, charakterystycznym rysunku usłojenia oraz niepowtarzalności i te cechy możemy odnaleźć w nowoczesnych materiałach, które idealnie naśladują specyfikę oryginału – zapewnia Sylwia Kowalska-Mikutel. – Wprowadziliśmy już lżejszą alternatywę dla blatów kamiennych w postaci dekorów wiernie oddających wygląd naturalnego marmuru, teraz podobne rozwiązanie proponujemy zwolennikom blatów drewnianych. Dekor dąb Lancelot zachowuje wszelkie walory estetyczne drewna, a jest od niego lżejszy i przystosowany do intensywnej eksploatacji.

Intensywne, nasycone barwy oraz świeża biel to dekory, które uwydatnią piękno tego oryginalnego rysunku dębowego. Fot. KAM
Intensywne, nasycone barwy oraz świeża biel to dekory, które uwydatnią piękno tego oryginalnego rysunku dębowego. Fot. KAM

Nowoczesne dekory inspirowane rysunkiem drewna należą do najbardziej popularnych nie tylko z powodu przystępnej ceny. Wiernie oddają urok naturalnych surowców, idealnie odwzorowując wygląd, a nawet wyczuwaną przez dotyk strukturę pierwowzoru. Ich atutem jest niewielka waga, odporność na działanie wysokich temperatur i wilgoci oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Walory blatu dąb Lancelot w aranżacji KAMPlus uwydatniło zestawienie z głęboką, nasyconą barwą niebieską.