HETTICH

Sensys: zawias skrojony na miarę dużych frontów

Duże fronty meblowe wyglądają pięknie, ale też mogą budzić obawy. Czy zawiasy, na których są zamontowane, poradzą sobie nie tylko z tak dużym obciążeniem, ale cichym i delikatnym domykaniem frontu? Stolarz podpowie, by zamontować zawias dodatkowy, ale to zwiększa koszty i … wcale nie musi być konieczne. Wystarczy zastosować zawiasy Sensys, które zapewniają komfortową pracę i doskonały design nawet dużych i ciężkich frontów.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Prawidłowo dobrane zawiasy gwarantują komfortowe i bezpieczne użytkowanie mebli. Wybór odpowiednich okuć jest kluczowy, zwłaszcza w przypadku dużych i ciężkich frontów. Zamontowane na złej jakości zawiasach, pod wpływem ciężaru mogą się opuścić, zmieniając wielkość szczelin pomiędzy drzwiczkami szafek. W znaczący sposób wpłynie to na estetykę mebli, psując ogólne wrażenie: nie da się nie zauważyć, że fronty nie są względem siebie równoległe.

W przypadku dużych frontów oprócz estetyki równie istotne są względy praktyczne. Nawet jeżeli zawiasy bez problemu poradzą sobie z tak dużym obciążeniem czy nie wpłynie to na jakość ich działania? Czy, podobnie jak przy mniejszych powierzchniach, wystarczy delikatnie pchnąć drzwi dłonią, aby te bezgłośnie się domknęły?

Można oczywiście posiłkować się dodatkowym zawiasem, który zaradzi tym problemom, ale zwiększy to koszty mebla. Rozwiązanie to nie usatysfakcjonuje również miłośników minimalizmu i perfekcyjnie dopracowanego designu, wprowadzając dodatkowy i niepotrzebny element. Dlatego najlepiej od razu wybrać zawias Sensys, który wyróżnia się doskonałą amortyzacją.

Zawias Sensys idealnie sprawdza się w przypadku frontów o różnych rozmiarach, jednak w przypadku dużych powierzchni jego zalety są szczególnie widoczne: w wielu sytuacjach wymagających zazwyczaj zamontowania 3 lub większej ilości zawiasów, można często stosować o jeden zawias mniej, ponieważ pozwala na to najlepsza w swojej klasie amortyzacja zawiasów Sensys – wyjaśnia Joanna Nowak z firmy Hettich Polska

Sensys_2

Dzięki zawiasom Sensys nawet duże i ciężkie fronty szafek poruszają się delikatnie, dając poczucie niezwykłego komfortu. Lekki ruch dłonią wystarczy, aby cicho się domknęły.

Nawet zamykając z rozmachem drzwi szafki możemy być pewni, że nie usłyszymy dźwięku ich gwałtownego uderzenia o korpus mebla – zapewnia Joanna Nowak. – To zasługa amortyzatora Silent System, zintegrowanego w ramieniu zawiasu Sensys, wyhamowującego front szafki podczas domykania już od kąta 35 stopni.

Sensys_03

Czy rezygnacja z zawiasu do zamontowania dużych frontów nie wpłynie jednak na ich wytrzymałość? Czy poradzą sobie z wyzwaniem, jakim jest codzienne otwieranie i zamykanie tak znacznego ciężaru?

Rekomendacją dla zawiasów Sensys niech będą wyniki restrykcyjnych testów, którym zostały poddane – podpowiada Joanna Nowak. – W trakcie testów obejmujących 80 000 cykli zamykania zamocowane na zawiasach Sensys fronty pozostały dokładnie na swoim miejscu. To najlepsza gwarancja na wieloletnie i komfortowe użytkowanie mebli.