STEICO

Firma STEICO przekazuje darowiznę na rzecz polskich szpitali

Trzysta tysięcy złotych przekazanych na wsparcie opieki zdrowotnej w regionie to wyraz wzajemnej solidarności w czasie pandemii.

 

POBIERZ TEKST

STEICO pokazuje znak solidarności w czasach COVID-19. Obecny lider na rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych przekazał 200 000 zł szpitalowi w Czarnkowie oraz 100 000 zł szpitalowi w Starogardzie Gdańskim. W ten sposób firma wspiera intensywnie przygotowującą się do walki z koronawirusem służbę zdrowia w regionie, w którym zlokalizowane są jej dwie polskie fabryki.

Środki przekazane przez STEICO zostaną rozdysponowane między innymi na zakup sprzętu technicznego oraz odzieży ochronnej.

– Zatrudniamy ponad 1600 pracowników w naszych zakładach w Czarnkowie i Czarnej Wodzie, którzy mieszkają z rodzinami w okolicy i są częścią społeczności lokalnej. W tych trudnych czasach, jesteśmy zaangażowani we wspieranie opieki zdrowotnej w regionie. Darowizna ta, to również sygnał, który chcemy wysyłać do firm z naszej branży, jako apel o  solidarność i spójność w czasach pandemii ­- podkreśla Andrzej Gajewski, wiceprezes zakładu STEICO w Czarnkowie.

 

*****

Grupa STEICO opracowuje, produkuje i dystrybuuje ekologiczne materiały budowlane z odnawialnych surowców. Światowy lider w segmencie materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych jest także dostawcą innowacyjnych systemów dla ekologicznego budownictwa: zintegrowany system budowlany STEICO, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne doskonale się uzupełniają, jest wyjątkowy w całej branży. Zrównoważone produkty pochodzące z surowców przyjaznych dla środowiska są wykorzystywane w nowym budownictwie oraz przy termomodernizacji starszych dachów, ścian, sufitów, podłóg i fasad. System STEICO umożliwia budowę bezpiecznych, trwałych budynków energooszczędnych o szczególnie wysokim komforcie, zapewnia niezawodną ochronę przed zimnem, ciepłem i hałasem.