KAM

Obrzeże wychodzi z cienia dekoru

W KAMmono Black kontrastowe obrzeże okala cały front i jest zintegrowane z uchwytem, tworząc zupełnie nową architekturę frontu. Nagrodzony Złotym Medalem targów MEBLE Polska system mebli kuchennych zachwyca wysmakowanym designem, niezwykłym detalem i intrygującą czernią, która w tym sezonie jest najmocniejszym trendem w aranżacji wnętrz.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Powszechnie panujący trend zmniejszania grubości obrzeża w trosce o efekt estetyczny, został całkowicie odwrócony przez Spółkę Meblową KAM. Projektanci producenta mebli kuchennych z Milejewa postanowili wyeksponować obrzeże meblowe i w pełni wykorzystać jego walory dekoracyjne i praktyczne. W najnowszym systemie mebli kuchennych KAMmono Black zaproponowano niespotykany na rynku innowacyjny front, który łączy wyjątkową jakość wykonania z doskonałym efektem wizualnym, odpowiadającym najnowszym trendom wzorniczym i kolorystycznym w projektowaniu wnętrz. To nowoczesne podejście do koncepcji frontu zostało docenione Złotym Medalem targów MEBLE Polska, podczas których system KAMmono Black miał swoją premierę.

 

Odważny kontrast z dekorem

Czarne, matowe obrzeże ABS zamiast ukryć się w cieniu głównego bohatera, jakim jest frontowy dekor dąb złoty, mocno z nim kontrastuje. Efekt ten potęguje dodatkowo grubość obrzeża, która wynosi aż 3 mm, znacząco różniąc się od standardowej obecnie grubości 0,8 mm. Okalając cały front, wyznacza delikatne, geometryczne linie, które tworzą efekt ramki. Niezależnie od konfiguracji poszczególnych modułów, z których w ramach systemu można zaprojektować spersonalizowany zestaw meblowy, całość tworzy harmonijną bryłę o bardzo nowoczesnym charakterze.

Wyjątkowość frontów w systemie KAMmono Black kryje się nie tylko w nietypowym sposobie poprowadzenia obrzeża i jego mocnym zaakcentowaniu, ale również w zintegrowaniu obrzeża z eleganckim uchwytem krawędziowym, z którym tworzą jedną całość – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

 

Precyzyjnie zespolone w jedną całość

Uchwyt, który jest tak istotny w meblach pod względem funkcjonalnym, jednocześnie nie może zdominować architektury frontu. Powinien, tak jak to dosłownie udało się zrobić firmie KAM, dyskretnie wtopić się w projekt. Pod względem estetycznym, czarny uchwyt zespolony z obrzeżem w identycznym kolorze, ukrywa się niemal jak uchwyt wpuszczany. Jest prawie niewidoczny, zgodnie z purystycznym designem preferowanym w nowoczesnym wzornictwie mebli, a jednak pod względem funkcjonalnym stanowi bardziej ergonomiczne rozwiązanie, szczególnie przy ciężkich frontach zmywarek czy lodówek, które trudno otwierać metodą “push to open”.

Zintegrowanie obrzeża z uchwytem wymagało przemyślanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym całość jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale i funkcjonalna.

Obrzeże jest precyzyjnie frezowane pod wymiar uchwytu, który idealnie wpasowuje się w powierzchnię frontu i nie wystaje poza jego obręb. Dzięki temu nie dochodzi do “kolizji” uchwytów, czyli nie ma obawy, iż umieszczone blisko siebie uchwyty mogłyby o siebie zahaczać. Jest to szczególnie ważne w przypadku zabudowy wysokiej czy w obudowie lodówki – wyjaśnia projektantka. – Dzięki temu, że uchwyty są zintegrowane z obrzeżem i nie potrzebujemy dodatkowego miejsca, aby ze sobą nie kolidowały podczas użytkowania mebli, udało nam się wyeliminować luźne przestrzenie pomiędzy frontami, na czym dodatkowo zyskała estetyka zabudowy.

 

Większa ochrona krawędzi

To nowatorskie rozwiązanie jest nie tylko designerskie, ale stanowi doskonałą ochronę wrażliwych krawędzi płyty. Meblom kuchennym, ze względu na wysoką częstotliwość użytkowania oraz narażenie na działanie wilgoci i wysoką temperaturę, stawiane są wyższe wymagania. Grubsze obrzeże, którym zabezpieczone są wszystkie krawędzie frontów, pozwoliło nie tylko zwiększyć ich odporność na uderzenia i otarcia, ale także lepiej chroni płytę frontową przed działaniem wilgoci i temperatury, np. we frontach do zabudowanych zmywarek.

Wdrożenie okleinowania tak grubym obrzeżem wymagało opracowania specjalnej receptury klejowej oraz nowatorskiej metody aplikowania obrzeża, co udało się uzyskać dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu firmy KAM w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w przemyśle meblarskim. Rozwiązanie to jest unikalne w skali europejskiej.

 

Powierzchnia wolna od nieestetycznych odcisków

Zintegrowanie uchwytu meblowego z obrzeżem, to nie jedyne oryginalne rozwiązanie, jakie zaproponowano w nagrodzonym systemie mebli kuchennych. Estetykę KAMmono Black oparto na jednym z najmocniejszych trendów kolorystycznych w aranżacji wnętrz. Odważna czerń obrzeża okalającego fronty w dekorze dąb złoty, harmonijnie komponuje się z czernią w głębokim macie na frontach o idealnie gładkiej powierzchni. Użytkownicy mebli kuchennych polubili bezuchwytowe systemy otwierania, dzięki którym wystarczy nacisnąć dłonią na front, aby otworzyć szafkę. To niestety oznacza, że na jego powierzchni mogą zostać nieestetyczne ślady palców. Będą na nie szczególnie narażone fronty w czarnym, głęboko nasyconym kolorze. Firma KAM zaproponowała proste, ale skuteczne rozwiązanie, które całkowicie niweluje ten problem. Wystarczy wsunąć palce pod spód frontu w szafkach górnej zabudowy i otworzyć go, delikatnie popychając od wewnątrz. Gładka powierzchnia frontu nie zdradza, że ukrywa się za nim rozwiązanie w postaci skróconych wieńców szafki, dzięki czemu powstała odpowiednia przestrzeń, aby wsunąć dłoń i bez najmniejszego wysiłku otworzyć front.

W nagrodzonym Złotym Medalem targów MEBLE systemie mebli kuchennych KAMmono Black w nowatorski sposób podkreślono zalety dekoracyjne obrzeża, które komunikuje się kolorystycznie z modnymi frontami w czarnym, matowym wybarwieniu, blatem i sprzętem AGD. Fot. KAM

W nagrodzonym Złotym Medalem targów MEBLE systemie mebli kuchennych KAMmono Black w nowatorski sposób podkreślono zalety dekoracyjne obrzeża, które komunikuje się kolorystycznie z modnymi frontami w czarnym, matowym wybarwieniu, blatem i sprzętem AGD. Fot. KAM

Czarne obrzeże ABS o grubości 3 mm okala cały front, zabezpieczając jego krawędzie, a jednocześnie tworząc atrakcyjny efekt ramki. Obrzeże jest zintegrowane z uchwytem, z którym tworzy jedną całość. Fot. KAM

Czarne obrzeże ABS o grubości 3 mm okala cały front, zabezpieczając jego krawędzie, a jednocześnie tworząc atrakcyjny efekt ramki. Obrzeże jest zintegrowane z uchwytem, z którym tworzy jedną całość. Fot. KAM