KAM PORADY (TIPS)

Hokery to modny i praktyczny pomysł do kuchni!

Hokery to dobre rozwiązanie nie tylko do wnętrz komercyjnych, ale efektowne uzupełnienie umeblowania kuchni. Gustowne wysokie stołki z wygodnym tapicerowanym siedziskiem w modnych kolorach, jakie w tegorocznej kolekcji zaproponowała firma KAM, podkreślą wyjątkowość aranżacji i dodadzą jej stylu. 

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Na rodzinny obiad lub spotkanie w większym gronie wygodniejszy będzie stół z krzesłami, ale poranną kawę czy szybki posiłek w ciągu dnia możemy skonsumować przy wyspie lub półwyspie kuchennym, przysiadając na hokerze. To nie tylko rozwiązanie polecane do małych wnętrz, gdzie barek służy za główne miejsce spożywania posiłków, ale i modny element aranżacyjny nowoczesnych kuchni.

Jeżeli lubimy siedzieć przy wyspie kuchennej – hokery będą idealnym rozwiązaniem. Są praktyczne, lekkie i poręczne. Bez trudu można je wsunąć pod blat, gdy nie będą używane, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca.

W otwartych przestrzeniach salonowo-kuchennych umowną granicę pomiędzy poszczególnymi strefami przejęła wyspa lub półwysep, które często są również funkcjonalnym zamiennikiem stołu. Nieodłącznym elementem takiego umeblowania stały się hokery, których wysokość jest optymalnie dopasowana do wysokości blatu, a design do stylistyki mebli. Projektując systemy meblowe, myślimy o kompleksowym podejściu do aranżacji, dlatego w nowej kolekcji zaproponowaliśmy kilka rodzajów hokerów, które elastycznie można skomponować z różnymi stylami wnętrz i każdym rodzajem zabudowy meblowej – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Wysokie stołki ustawione przy wyspie lub półwyspie kuchennym stanowią centralny punkt umeblowania, dlatego mają istotny wpływ na efekt końcowy. Uniwersalna stylistyka hokerów łączy się ze wszystkimi trendami aranżacyjnymi. Doskonale prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie nie brakuje industrialnych elementów czy designerskich detali, ale będą dobrym wyborem również w przypadku kuchni klasycznych z bardziej stonowaną zabudową, wnosząc do nich nieco swobody i aranżacyjnego luzu. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli zapewnić spójność wizualną wnętrza. Jeżeli lubimy prostotę, możemy wybrać minimalistyczne, smukłe hokery o formie taboretów, którym dodano kilka centymetrów więcej. Bardziej efektownie prezentują się te o formie przypominającej krzesła. Jeżeli cenimy sobie wygodę, warto wybrać hokery z tapicerowanym siedziskiem.

Niezależnie od tego czy będą wykorzystywane okazjonalnie czy przejmą funkcję krzeseł, hokery z wygodnym siedziskiem pokrytym tapicerką z miękkiej tkaniny zapewnią komfort, o który zadba także oparcie pod plecy i podpórka na nogi ? podpowiada projektantka. ? Tapicerowane siedzisko to również subtelny sposób na wprowadzenie do kuchni elegancji i dodanie jej przytulności.

Chcesz odmienić kuchnię i sprawić, aby nabrała blasku? Wybierz hokery w kolorze złota. Z siedziskiem w modnym, intensywnym kolorze granatu, to prawdziwy koktajl energetyczny, który przy okazji doda wnętrzu stylu i elegancji. Zaskakujący efekt zapewni z kolei połączenie luksusu z nowoczesnym stylem loftowym, czyli tapicerowane siedzisko w kolorze złota z metalem w czarnym wybarwieniu.

Dostępne są różne wysokości stołków, dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiedni rozmiar i zdecydować się na wersję z oparciem pod plecy lub bez niego.