Magia miedzi i złota: aranżacje kuchenne z olśniewającym efektem
Szukasz pomysłu na aranżację kuchni, która będzie piękna, szykowna i inna niż wszystkie? Wystarczy niewiele, aby osiągnąć olśniewający efekt. Dzięki dodatkom w kolorze złota zabudowa meblowa nabierze klasy i prawdziwie rozbłyśnie. W asyście miedzi zyska szlachetności i elegancji, a w połączeniu z metalem stworzy wyrazistą stylizację w loftowym stylu.
Matowe powierzchnie mebli, które zdążyły zawładnąć przestrzenią kuchenną, doskonale komponują się z elementami lśniącego złota, delikatnie połyskującej miedzi lub industrialnych metali, tworząc bardzo efektowne aranżacje w różnych estetykach. Urządzając kuchnię warto wykorzystać dekoracyjny potencjał metali, ponieważ zapewnią szczególną oprawę i wyjątkowy charakter zabudowy meblowej.
Szykownie z nutką luksusu
Najbardziej widowiskowo prezentują się powierzchnie w odcieniu złota.
– Złoto to najbardziej wytworny i lśniący element wyposażenia, który nie tylko przyciąga uwagę, ale podkreśla reprezentacyjny charakter zabudowy meblowej i dodaje wnętrzom niesamowitego blasku – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa.
Kuchnia w asyście złota jest szykowna i elegancka, zachwyca stylem z nutką luksusu. Błyszczące detale, niczym precjoza od jubilera, podkreślają jej wysmakowany charakter. Wystarczą drobne akcenty w postaci uchwytów meblowych czy ozdobnych przedmiotów użytkowych w kolorze złota, aby ożywić i rozświetlić wnętrze. Zgodnie z trendami możemy pozwolić sobie na większy rozmach w ich doborze. Bateria przy zlewozmywaku, lampa czy okap w kolorze złota pięknie się prezentują i dodadzą szczególnej oprawy zabudowie meblowej w każdym stylu. Bardzo gustownym dodatkiem będą również krzesła lub hokery ze stelażem czy tapicerką w tym szlachetnym kolorze. Pastelowe barwy, uniwersalna biel i dekory kamienne rozbłysną w towarzystwie złota. Doskonale współgra również z czernią, tworząc wyrafinowane i prestiżowe aranżacje.
Ociepli delikatnym połyskiem
Wdzięcznym materiałem w aranżacji kuchni jest miedź ? mniej dosłowna i ekstrawagancka od złota. Jej największą zaletą, oprócz delikatnego blasku, jest ciepła, uniwersalna barwa, która pięknie komponuje się z większością popularnych dekorów. Można ją połączyć ze stylizowanymi meblami w rustykalnych dekorach drewna, prostą zabudową w industrialnym stylu czy nowoczesnymi powierzchniami w matowym wybarwieniu i odważnych kolorach. Takie duety dodadzą wnętrzu energii i świeżości. Miedź równoważy chłodniejsze barwy, będzie również idealnym dodatkiem do wnętrz urządzonych w stylu retro czy eleganckiego art deco.
– Miedź jest bardzo dekoracyjna, dlatego wystarczą uchwyty meblowe w tym kolorze, a efektownym dopełnieniem aranżacji będą ulubione dodatki w postaci miedzianych koszyków, naczyń czy świeczników ? podpowiada projektantka.
Wyrazista manifestacja indywidualizmu
Nie tylko błyszczące elementy przyciągają wzrok i są wyróżniającą się ozdobą kuchni, co ucieszy miłośników bardziej stonowanych rozwiązań. Metal w wersji surowej lub pomalowany na czarno jest mniej szykowny od złota i miedzi, trudno odmówić mu jednak wyrazistości i charakteru. Sprawdzi się nie tylko w stylu loftowym, chociaż ten wprost przepada za metalowymi komponentami, ale również w bardziej zachowawczych aranżacjach, którym doda oryginalności. Stelaże półek i regałów, nowoczesne konstrukcje z metalu mocowane do sufitu, ramy krzeseł, wsparcie blatu na wyspie lub półwyspie będą z pewnością wiodącym motywem dekoracyjnym zabudowy kuchennej. Można je harmonijnie połączyć z pozostałą częścią tradycyjnej zabudowy meblowej w dekorach drewna, z którym metal idealnie się komponuje lub modnymi kolorami w matowym wybarwieniu. W tak urządzonej kuchni nie znajdziemy przepychu, podkreślimy za to potrzebę indywidualizmu i zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami.