KAM

Szybki remont: kuchnia dla niecierpliwych

Przeraża cię kosztowny i czasochłonny remont kuchni, a szczególnie wymiana mebli? Czas oczekiwania na nowe wcale nie musi wynosić wielu tygodni. Jeżeli dotychczasowa zabudowa nie wygląda już estetycznie, albo przestała spełniać podstawowe potrzeby, pora pomyśleć o jej wymianie i wybrać kompletny system dostępny od reki.

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Wraz z szybszym tempem życia, dobrze znanym mieszkańcom aglomeracji miejskich, przyspieszyły oczekiwania co do czasu, jaki jesteśmy skłonni przeznaczyć na prace remontowe i zmiany aranżacyjne własnych czterech ścian. Nie chcemy czekać wielu tygodni na dostawę nowej zabudowy do kuchni, niezależnie czy jej zakup jest efektem spontanicznej decyzji, czy planowanej wymiany starych i zniszczonych mebli.

– Nasze oczekiwania odnośnie mebli kuchennych bardzo wzrosły na przestrzeni ostatnich lat. Wynika to chociażby ze zmiany układu mieszkań, a co się z tym wiąże bardziej reprezentacyjnego charakteru kuchni, która pozostaje przestrzenią otwartą i połączoną z salonem. Chcemy, żeby była ładna, praktyczna i wygodna, ale jednocześnie nie chcemy czekać na nią zbyt długo – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM. – Dlatego coraz częściej szukamy zestawów mebli, które można kupić od razu, bez zbędnego długiego czekania. Dla niektórych może to być nawet dodatkowy argument przyspieszający decyzję o odkładanym od dawna remoncie kuchni i wymianę mebli, które po latach eksploatacji są już zniszczone i zestarzały się wizualnie.

Wymiana mebli i użytkowanie odnowionej kuchni nie musi wiązać się z długim czekaniem. Jeżeli zabudowa ma być praktyczna i funkcjonalna, a co najważniejsze, potrzebujemy, aby możliwie jak najszybciej znalazła się w naszej kuchni, możemy to bez przeszkód zrealizować.

Podstawowy zestaw mebli z naszego nowego systemu KAM SET, z którego skompletujemy pełną zabudowę do kuchni, jest dostępny w krótkim terminie – potwierdza projektantka. – Można go dowolnie modyfikować, łącząc wybrane moduły spośród kilku typów szafek, aby jak najlepiej dopasować meble do wymiarów konkretnego wnętrza i potrzeb użytkowników.

Funkcjonalna i przystosowana do warunków pomieszczenia kuchnia nie musi być dziełem stolarza. Kupując “gotowca” wcale nie jesteśmy skazani na jeden, taki sam dla wszystkich zestaw. Możemy go spersonalizować i elastycznie skomponować zgodnie z własnymi preferencjami. Taką możliwość dają bowiem meble modułowe. Można nimi wyposażyć kuchnię w dowolnym wymiarze, wybierając odpowiednie szafki wiszące i dolne, szafkę pod zlewozmywak i do piekarnika, które uzupełni blat roboczy. W efekcie zyskujemy optymalnie urządzoną kuchnię, dostępną od razu i znacznie mniejszym kosztem.    

Jeżeli natomiast potrzebujemy bardziej rozbudowanego systemu – układ zabudowy przewiduje szafki narożne, słupki, szafki wiszące i okapowe, w przypadku systemu KAM SET czas oczekiwania wydłuży się jedynie o 14 dni.

Linia wzornicza mebli została dopasowana do aktualnych trendów. Proste bryły i dwa uniwersalne dekory sprawiają, że design jest nowoczesny, ale i ponadczasowy. To duży atut, ponieważ kuchnię urządzamy raz na wiele lat. Popularna, nadal lubiana biel oraz przytulny, a jednocześnie elegancki dąb złoty to kuchenne klasyki, dzięki którym zyskujemy pewność, że nie straci ona na aktualności przez wiele kolejnych sezonów. Klasy meblom dodaje blat z pięknym wzorem marmuru.

Dzisiaj, żeby mieć efektowny marmurowy blat w kuchni, wystarczy dekor, który idealnie oddaje jego naturalne piękno i strukturę kamienia. Wygląda równie szykownie i elegancko – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel.

Ekonomiczny zestaw mebli bez długiego czekania to wygodna opcja dla tych, którzy chcieliby jak najszybciej przeprowadzić remont kuchni. Podstawowy zestaw modułów w razie potrzeby można rozbudować, aby optymalnie dopasować zabudowę do warunków wnętrza. Fot. KAM