STEICO

Z technologii Steico skorzystają najmłodsi mieszkańcy Gdańska

W Gdańsku ? w niespełna  3 miesiące ? wybudowano pierwszy żłobek w technologii STEICO. Budynek jest energooszczędny, ekologiczny i bezpieczny dla najmłodszych użytkowników. Miasto już zdecydowało się na budowę kolejnego takiego obiektu.

 

Już nie tylko inwestorzy prywatni budując wymarzony dom decydują się zaufać nowoczesnym, energooszczędnym i ekologicznym materiałom. Innowacyjna technologia STEICO przekonała również władze Gdańska. To na terenie tego miasta przy ul. Kartuskiej powstał pierwszy żłobek dla najmłodszych mieszkańców, wybudowany z płyt wyprodukowanych w fabryce STEICO, a następnie połączonych w ściany, stropy i dachy w nowoczesnej fabryce EKOLOGIQ, należącej do głównego wykonawcy inwestycji ?firmy EKOINBUD.

Fot. Ecologiq
Fot. Ecologiq
Fot. Ecologiq
Fot. Ecologiq

Trzyoddziałowy żłobek o powierzchni 1300 m2 zrealizowano w niesamowitym czasie ? niespełna 3 miesięcy. Jak to możliwe? To właśnie jedna z zalet metody opracowanej przez producenta. Z drewna i jego pochodnych powstają belki i płyty, które następnie łączy się w ściany, uzupełnia oknami i drzwiami, dodaje izolację i okładziny. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe moduły, z których niczym z klocków Lego, składany jest obiekt.

Jest XXI wiek, nadchodzą nowe technologie, nadchodzą nowe produkty w budownictwie, nadchodzi nowe budownictwo ? mówi Tomasz Balcerowski, prezes firmy Ekoinbud. ? Ta technologia to precyzja, energooszczędność, ekologia i szybkość. Szybkość, która dzisiaj ma coraz większe znaczenie.

Obiekt jest trwały, solidny i ekologiczny. Oprócz rekordowo szybkiego tempa realizacji inwestycji, deklarowanego i dotrzymanego przez wykonawcę, wśród argumentów, które zdecydowały o wyborze tej niecodziennej dla żłobka miejskiego technologii, były również niskie koszty jego utrzymania i eksploatacji. Wybudowany w technologii STEICO budynek zimą zużywa tylko 30% energii w porównaniu do obiektu wybudowanego tradycyjną metodą (współczynnik przenikania ciepła U dla dachu wynosi mniej niż 0,1 W/(m2*K), dla ściany ? 0,138 W/(m2*K)). Natomiast latem, w odpowiedni sposób dobrane materiały STEICO chronią wnętrze budynku przed przenikaniem gorąca z zewnątrz, pozostawiając powietrze wewnątrz komfortowym i zdrowym dla dziecięcych płuc.

Żłobek powstał w rekordowo krótkim czasie ? niespełna 3 miesięcy. To zasługa nowatorskiej technologii budowlanej, w której został zrealizowany. Fot. Ecologiq
Żłobek powstał w rekordowo krótkim czasie ? niespełna 3 miesięcy. To zasługa nowatorskiej technologii budowlanej, w której został zrealizowany. Fot. Ecologiq
Fot. Ecologiq
Fot. Ecologiq

Zgodnie z projektem żłobek składa się z czterech symetrycznych skrzydeł ? trzy z nich są to pomieszczenia przeznaczone dla dzieci, czwarte skrzydło zarezerwowano dla działu administracji ciągów techniczno-kuchennych. W centralnej części obiektu znajduje się atrium, w którym odbywać się będą spotkania i występy. W żłobku przewidziano miejsce dla 100 dzieci.

Fot. Ecologiq
Fot. Ecologiq