HETTICH

Wspólna inicjatywa dla przedszkolaków

Meble z okuciami Hettich wyprodukowane na targach DREMA

Prezentacje możliwości maszyn w trakcie trwania targów nie są żadną nowością, ale mogą stać się czymś wyjątkowym, jeżeli połączy się je ze szczytnym celem, jak np. wyprodukowanie mebli dla przedszkola. Dlatego do akcji tej przyłączyła się firma Hettich, która wsparła projekt bezpiecznymi prowadnicami Quadro i nowoczesnymi zawiasami Sensys.

 

POBIERZ PAKIET TEXT + ZDJĘCIA

Dzieci z przedszkola anglojęzycznego ELMO w Suchym Lesie będą mogły cieszyć się nowymi, funkcjonalnymi i wygodnymi meblami. A wszystko za sprawą inicjatywy firmy SCM, która do projektu wyprodukowania mebli podczas trwania targów DREMA w Poznaniu, a następnie ofiarowania ich potrzebującym przedszkolakom namówiła kilku producentów okuć, obrzeży czy płyt.

Akcja pomocy dzieciom wyniknęła z inicjatywy firmy SCM, ale ponieważ nie byliśmy w stanie przeprowadzić jej samodzielnie, poprosiliśmy o pomoc inne firmy – wyjaśnia Krzysztof Kluza z firmy SCM, koordynator projektu. – Wszystkie firmy, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu, oddały swoje produkty za darmo. Ponieważ producenci przekazali nam swoje najnowsze produkty, jesteśmy w stanie złożyć bardzo ciekawe meble.

Do pomocy dzieciom nie trzeba było namawiać firmy Hettich, która chętnie przyłączyła się do projektu. Jej zadanie polegało na dostarczeniu techniki meblowej: prowadnic i zawiasów. Poprzeczka została postawiona wysoko – meble będą użytkowane przez wyjątkowych i wymagających użytkowników: maluchy w wieku przedszkolnym.

Ponieważ jesteśmy pewni jakości i niezawodności naszych produktów, bez obaw możemy je zarekomendować do mebli dla przedszkolaków, mając na uwadze ich wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo – mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. – Zaproponowaliśmy nasze najlepsze i sprawdzone rozwiązania, takie jak prowadnica Quadro, dzięki której meble będą nie tylko komfortowe, ale też bezpieczne: nie ma obaw o wypadnięcie szuflady z mebla.

Trwała i wyjątkowo wytrzymała prowadnica Quadro zapewnia szufladom stabilność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Jej dodatkowe atuty to bardzo cicha praca oraz wysuwanie i bezgłośne domykanie szuflad bez żadnego wysiłku.

 

Wykonanie kompletnych szafek jest możliwe m.in. dzięki firmie Hettich, która dostarczyła pro-wadnice Quadro, na których za-montowane zostaną szuflady. Fot. Forestor
Wykonanie kompletnych szafek jest możliwe m.in. dzięki firmie Hettich, która dostarczyła pro-wadnice Quadro, na których zamontowane zostaną szuflady. Fot. Forestor

 

Drugi z produktów z oferty firmy Hettich, zastosowany do złożenia mebli dla przedszkolaków, to zawias Sensys, który umożliwi najmłodszym pełen dostęp do zawartości szafy. Co ważne, projektant w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci całkowicie zrezygnował z uchwytów czy gałek meblowych, ale dzięki opcji Push to Open – zaproponowanej przez firmę Hettich – otwierają się one poprzez lekkie dociśnięcie drzwiczek do korpusu.

Akcja zainicjowana przez pracowników SCM od początku zakładała, że meble będą produkowane bezpośrednio na targach podczas pokazów możliwości obróbczych prezentowanych maszyn.

Na targach, na każdej imprezie, na której pokazujemy maszyny, zawsze wykonujemy na nich jakąś obróbkę, w tym roku po raz pierwszy zaplanowaliśmy akcję charytatywną dla Krainy Elmo – zdradza Krzysztof Kluza. – Postanowiliśmy wykorzystać potencjał maszyn i chęć pracowników do zrobienia czegoś więcej, i w trakcie testów i pokazów dla klientów wykonywaliśmy meble do wyposażenia wnętrza tego przedszkola.

 

Do produkcji mebli wykorzystano jedną z targowych nowości ? cen-trum Planet P 800 firmy Morbidelli. Jest to przemysłowa maszyna, któ-ra może wykonywać wszystkie operacje jak na centrum 5-osiowym, a dodatkowo może okle-jać także krzywoliniowe krawędzie. Fot. Forestor
Do produkcji mebli wykorzystano jedną z targowych nowości ? cen-trum Planet P 800 firmy Morbidelli. Jest to przemysłowa maszyna, któ-ra może wykonywać wszystkie operacje jak na centrum 5-osiowym, a dodatkowo może okle-jać także krzywoliniowe krawędzie. Fot. Forestor

 

Projekt, do którego SCM zaprosił m.in. firmę Hettich, zawierał 30 różnych modułów mebli, czyli niemal kompletne wyposażenie przedszkola.

 

Praca przy meblach kosztowała spo-ro czasu i wysiłku, ale rysunek wy-konany przez dzieci w podziękowa-niu za prezent dodał wszystkim wykonawcom nowej energii i zapału. Już niebawem meble zostaną ukoń-czone i przekazane przedszkolu.  Fot. Forestor
Praca przy meblach kosztowała spo-ro czasu i wysiłku, ale rysunek wy-konany przez dzieci w podziękowa-niu za prezent dodał wszystkim wykonawcom nowej energii i zapału. Już niebawem meble zostaną ukoń-czone i przekazane przedszkolu. Fot. Forestor