HETTICH

Technika przyszłości: nowy zawias Sensys do cienkich frontów

Nowy zawias Sensys do cienkich frontów to kolejny krok na drodze do projektowania nowoczesnych, prestiżowych mebli z cienkimi frontami. Dzięki zmniejszeniu grubości frontów można wykonać drzwiczki z aluminium, materiału mineralnego czy cienkiej płyty z naklejonym szklanym panelem, przy zachowaniu standardowej ilości zawiasów.

 

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Innowacyjne rozwiązania techniki meblowej otworzyły nowe horyzonty projektowania mebli. Są one coraz bardziej funkcjonalne, atrakcyjne wizualnie i zdecydowanie lżejsze od swoich poprzedników.

Kiedyś wyznacznikiem dobrego smaku i klasy były ciężkie, masywne meble. Dzisiaj te standardy uległy zmianie – mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. – Nowoczesna elegancja preferuje minimalizm i elegancką prostotę, a te z kolei wymagają bardziej finezyjnych rozwiązań technicznych. Dlatego naszym zadaniem, jako dostawców okuć meblowych, jest znalezienie złotego środka pomiędzy zachowaniem wszystkich funkcji okuć i dostosowaniem ich do oczekiwań projektantów nowoczesnych mebli.

Nie tylko od naszych sylwetek wymagamy bycia fit. Również meble przeszły znaczną metamorfozę. To efekt zmieniających się trendów oraz oczekiwań nabywców, wynikających z ich możliwości lokalowych i ekonomicznych. Lżejsze meble są bardziej mobilne, pozwalają na większą swobodę w zmianach aranżacji i co ważne – nie przytłaczają nawet niedużych pomieszczeń. Jednym ze skutecznych sposób na “odchudzenie” mebli jest zmniejszenie grubości frontów. Dzięki nowatorskiemu zawiasowi Sensys do cienkich frontów, ich grubość może teraz wynosić 10 mm. To zasługa konstrukcji zawiasu, do montażu którego wymagane jest nawiercenie zaledwie 8 mm.

Minimalna grubość frontu jest uzależniona od konstrukcji zawiasu, na którym będzie zamocowany front. Wydawało się, że zejście poniżej 12 mm jest już sporym sukcesem branży, ale udało nam się zaprojektować zawias, którego wymagania montażowe są tak minimalne, że fronty meblowe mogą być jeszcze cieńsze – mówi Joanna Nowak. – Nie tylko otwiera to nowe możliwości przed projektantami mebli, ale pozwala wykonywać prestiżowe meble znacznie mniejszym kosztem.

Elegancki, cienki front potrafi zmienić nawet zwyczajną zabudowę w meble klasy premium.  Fot. Hettich
Elegancki, cienki front potrafi zmienić nawet zwyczajną zabudowę w meble klasy premium.
Fot. Hettich

 

Elegancki, cienki front potrafi zmienić nawet zwyczajną zabudowę w meble klasy premium. Nowy zawias Sensys, który miał swoją premierę w Polsce tej wiosny, to sposób na zastosowanie na frontach bardziej prestiżowych, ale cięższych materiałów. Dzięki zmniejszeniu grubości frontów, można wykonać drzwiczki z aluminium, materiału mineralnego czy cienkiej płyty z naklejonym szklanym panelem, przy zachowaniu standardowej ilości zawiasów. Również w przypadku tradycyjnych frontów z płyty wiórowej, zmniejszenie ich grubości może przynieść wiele korzyści. Nie tylko doda to elegancji meblom, ale pozwoli zmniejszyć wagę i objętość frontów, co jest istotne podczas transportu mebli.

Wysoka jakoś połyskują-cego metalu oraz nie-wielkie wymiary dają re-welacyjny efekt wizualny, a zintegrowany system cichego domy-kania zapewnia komfort użytkowania.  Fot. Hettich
Wysoka jakoś połyskującego metalu oraz niewielkie wymiary dają rewelacyjny efekt wizualny, a zintegrowany system cichego domykania zapewnia komfort użytkowania.
Fot. Hettich

 

Możliwość wykonania cieńszych frontów, to nie jedyna zaleta nowego zawiasu Sensys. Jego innowacyjna konstrukcja umożliwia bardzo precyzyjną regulację pozwalającą uzyskać wąskie i idealnie równoległe szczeliny pomiędzy frontami.

Elegancki zawias Sensys, dzięki doskonałemu designowi, podkreśli efekt końcowy mebli. Wysoka jakoś połyskującego metalu oraz niewielkie wymiary, a także możliwość zintegrowania systemu cichego domykania czy opcji Push to open w zawiasie w sposób zupełnie niewidoczny, dają rewelacyjny efekt wizualny. Fronty zamontowane na zawiasach Sensys z amortyzacją domykają się pewnie i delikatnie – dzięki dużemu kątowi samodomykania wynoszącemu aż 35o wystarczy lekkie popchnięcie, aby zamknęły się równomiernie i bezgłośnie.

Niezwykłe możliwości za-mknięte w estetycznej opra-wie ? nowy zawias Sensys do cienkich frontów pozwala projektować fronty o grubo-ści zaledwie 10 mm. To za-sługa nowatorskiej konstruk-cji zawiasu, który wymaga nawiercenia zaledwie 8 mm. Fot. Hettich
Niezwykłe możliwości zamknięte w estetycznej oprawie – nowy zawias Sensys do cienkich frontów pozwala projektować fronty o grubości zaledwie 10 mm. To zasługa nowatorskiej konstrukcji zawiasu, który wymaga nawiercenia zaledwie 8 mm. Fot. Hettich

 

Także sam montaż zawiasów jest bardzo prosty. Sensys przystosowany jest do różnego sposobu montażu puszki zawiasu i prowadników. W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest front, puszkę zawiasu można zamontować przy pomocy wkrętów lub muf rozporowych. Aby odpiąć zawias wystarczy lekko nacisnąć ukryty zaczep ramienia zawiasu i w prosty, ergono­miczny sposób zdjąć go z prowadnika.