KAM

Przepis na piękne i ponadczasowe meble kuchenne

Jak urządzić kuchnię, aby na długo pozostała piękna? W czym tkwi sekret najlepszych aranżacji, które zachwycają nieprzemijającym urokiem przez lata a nie jeden sezon? Nie znajdziemy w nich przepychu ani zbytniej dekoracyjności, wyróżniają się za to stylistyczną harmonią i funkcjonalną prostotą. Są eleganckie, ale nie pozbawione przytulności.

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Proste rozwiązania zazwyczaj okazują się najlepsze. Moda nieustannie się zmienia, dlatego zasada stylistycznego umiaru może być skuteczną receptą na zaaranżowanie kuchni, która oprze się upływowi czasu i szybko nam się nie opatrzy. Jak urządzić wnętrze, które będzie dobrze prezentowało się przez lata? Sprawdzonym rozwiązaniem jest klasyczna elegancja i prosta, funkcjonalna forma mebli. Taka zabudowa nie przytłoczy wnętrza zbyt wyszukanym wzornictwem, nadmiarem dodatków lub kolorów i zachowa stylistyczną świeżość dłużnej niż sezonowy trend.

Uniwersalny i ponadczasowy jest styl klasyczny, dlatego przy wyborze zabudowy meblowej do kuchni lubimy się nim inspirować. Nie musimy jednak sztywno trzymać się jego zasad, ale potraktować je jako bazę i harmonijnie połączyć z pojawiającymi się nowymi rozwiązaniami wzorniczymi, które ożywią aranżację. Meble zachowają elegancki sznyt, ale zyskają atrakcyjny, nowoczesny wygląd.

Jeżeli styl klasyczny jest dla nas zbyt wyrazisty, a nowoczesny – zbyt surowy, wykorzystajmy zalety obu. Zyskamy wnętrze, które będzie jednocześnie eleganckie i swobodne, praktyczne i przytulne – zachęca Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy sympatyzują ze stylem klasycznym, ale podoba im się również prostota i funkcjonalność wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim oraz ład i stylistyczny porządek charakterystyczny dla nowoczesnych systemów meblowych.

Jak wykreować przestrzeń kuchenną wpisującą się w trendy, a jednocześnie ponadczasową i opierająca się sezonowym modom? Wyważone wzornictwo, uniwersalna kolorystyka oraz precyzja w doborze wszystkich elementów pozwalają urządzić piękne, klimatyczne i wysmakowane wnętrze, które na długo zachowa swój nieprzemijający urok. Istotne, aby każdy z wprowadzanych elementów dopełniał pozostałe, tworząc pełną harmonii i zrównoważoną kompozycję.

Chociaż mamy do wyboru wiele możliwości, najchętniej wybieramy proste i ponadczasowe rozwiązania – przyznaje projektantka. – Zabudowa meblowa bazuje na nieskomplikowanych bryłach, w przeciwieństwie jednak do stylu minimalistycznego, surową estetkę przełamuje równoważącymi akcentami, dzięki którym w kuchni panuje prawdziwie domowy klimat, są przytulne i nastrojowe. Mogą to być dekory drewna, które fantastycznie ocieplają wnętrza, fronty z przeszkleniami czy ciekawe w formie uchwyty meblowe, dzięki którym możemy dodatkowo spersonalizować wystrój kuchni i nadać jej bardziej indywidualny charakter.

Dla niezdecydowanych najlepszym wyborem będą dekory drewna, ponieważ sprawdzą się w każdym stylu aranżacji. Nieustannie zachwycają pięknem i pozwalają wykreować pełną ciepła atmosferę, nawet w kuchni minimalistycznej. Wnętrze wygląda elegancko i naturalnie. Dostępne w szerokiej gamie odcieni i struktur dobrze komponują się z jednokolorowymi, gładkimi frontami. Biel i jasne tonacje sprawią, że kuchnia nabierze subtelnego uroku i zachwyci delikatną świeżością. Z kolei ciemne, mocne barwy dodadzą jej szlachetności i wyrazistości.

W dobrze urządzonej kuchni nic nie powinno być przypadkowe – aranżacyjny ład i harmonijna zabudowa meblowa wywołują nie tylko wrażenie klarowności wnętrza, ale również porządku i czystości. Meble, które są funkcjonalne, będą nas cieszyć przez długie lata. W innym przypadku może się okazać, że dla własnego komfortu, szybciej niż planowaliśmy, będziemy musieli wymienić zabudowę meblową. Praktyczna kuchnia jest ponadczasowa.

Wyważona forma i kompozycja kolorystyczna to najlepszy pomysł, jeżeli chcemy żeby kuchnia na długo pozostała atrakcyjna wzorniczo. Fot. KAM
Dekory drewna są piękne i ponadczasowe, dlatego tak chętnie wybierane są do aranżacji kuchni. Fot. KAM
Uniwersalny i ponadczasowy jest również kolor czarny. Wyrazisty, w super matowym wykończeniu magnetyzuje zachwycającym pięknem.
W połączeniu z rysunkiem drewna zyskuje przytulności. Ten niezwykły duet szybko się nie opatrzy. Fot. KAM
Witryny szklane są gustowne i niezawodne, aby stworzyć lekką optycznie zabudowę meblową. Fot. KAM
Choć bazuje na prostych bryłach, to ascetyczną formę zabudowy meblowej ocieplają dekory drewniane. Minimalistyczna kuchnia również może być przytulna. Fot. KAM