Przepis na piękne i ponadczasowe meble kuchenne
Jak urządzić kuchnię, aby na długo pozostała piękna? W czym tkwi sekret najlepszych aranżacji, które zachwycają nieprzemijającym urokiem przez lata a nie jeden sezon? Nie znajdziemy w nich przepychu ani zbytniej dekoracyjności, wyróżniają się za to stylistyczną harmonią i funkcjonalną prostotą. Są eleganckie, ale nie pozbawione przytulności.
Proste rozwiązania zazwyczaj okazują się najlepsze. Moda nieustannie się zmienia, dlatego zasada stylistycznego umiaru może być skuteczną receptą na zaaranżowanie kuchni, która oprze się upływowi czasu i szybko nam się nie opatrzy. Jak urządzić wnętrze, które będzie dobrze prezentowało się przez lata? Sprawdzonym rozwiązaniem jest klasyczna elegancja i prosta, funkcjonalna forma mebli. Taka zabudowa nie przytłoczy wnętrza zbyt wyszukanym wzornictwem, nadmiarem dodatków lub kolorów i zachowa stylistyczną świeżość dłużnej niż sezonowy trend.
Uniwersalny i ponadczasowy jest styl klasyczny, dlatego przy wyborze zabudowy meblowej do kuchni lubimy się nim inspirować. Nie musimy jednak sztywno trzymać się jego zasad, ale potraktować je jako bazę i harmonijnie połączyć z pojawiającymi się nowymi rozwiązaniami wzorniczymi, które ożywią aranżację. Meble zachowają elegancki sznyt, ale zyskają atrakcyjny, nowoczesny wygląd.
– Jeżeli styl klasyczny jest dla nas zbyt wyrazisty, a nowoczesny – zbyt surowy, wykorzystajmy zalety obu. Zyskamy wnętrze, które będzie jednocześnie eleganckie i swobodne, praktyczne i przytulne – zachęca Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.
To idealne rozwiązanie dla tych, którzy sympatyzują ze stylem klasycznym, ale podoba im się również prostota i funkcjonalność wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim oraz ład i stylistyczny porządek charakterystyczny dla nowoczesnych systemów meblowych.
Jak wykreować przestrzeń kuchenną wpisującą się w trendy, a jednocześnie ponadczasową i opierająca się sezonowym modom? Wyważone wzornictwo, uniwersalna kolorystyka oraz precyzja w doborze wszystkich elementów pozwalają urządzić piękne, klimatyczne i wysmakowane wnętrze, które na długo zachowa swój nieprzemijający urok. Istotne, aby każdy z wprowadzanych elementów dopełniał pozostałe, tworząc pełną harmonii i zrównoważoną kompozycję.
– Chociaż mamy do wyboru wiele możliwości, najchętniej wybieramy proste i ponadczasowe rozwiązania – przyznaje projektantka. – Zabudowa meblowa bazuje na nieskomplikowanych bryłach, w przeciwieństwie jednak do stylu minimalistycznego, surową estetkę przełamuje równoważącymi akcentami, dzięki którym w kuchni panuje prawdziwie domowy klimat, są przytulne i nastrojowe. Mogą to być dekory drewna, które fantastycznie ocieplają wnętrza, fronty z przeszkleniami czy ciekawe w formie uchwyty meblowe, dzięki którym możemy dodatkowo spersonalizować wystrój kuchni i nadać jej bardziej indywidualny charakter.
Dla niezdecydowanych najlepszym wyborem będą dekory drewna, ponieważ sprawdzą się w każdym stylu aranżacji. Nieustannie zachwycają pięknem i pozwalają wykreować pełną ciepła atmosferę, nawet w kuchni minimalistycznej. Wnętrze wygląda elegancko i naturalnie. Dostępne w szerokiej gamie odcieni i struktur dobrze komponują się z jednokolorowymi, gładkimi frontami. Biel i jasne tonacje sprawią, że kuchnia nabierze subtelnego uroku i zachwyci delikatną świeżością. Z kolei ciemne, mocne barwy dodadzą jej szlachetności i wyrazistości.
W dobrze urządzonej kuchni nic nie powinno być przypadkowe – aranżacyjny ład i harmonijna zabudowa meblowa wywołują nie tylko wrażenie klarowności wnętrza, ale również porządku i czystości. Meble, które są funkcjonalne, będą nas cieszyć przez długie lata. W innym przypadku może się okazać, że dla własnego komfortu, szybciej niż planowaliśmy, będziemy musieli wymienić zabudowę meblową. Praktyczna kuchnia jest ponadczasowa.