KAM

Nowoczesne kreacje kuchenne: gra kontrastów na froncie zabudowy meblowej

Chociaż uchwyt meblowy i obrzeże okalające front mają różne zadania, mogą tworzyć zgrany duet! Na ich połączeniu nie traci komfort użytkowania i funkcjonalność mebli, a bardzo zyskuje estetyka. Rozwiązanie spodoba się wszystkim, którzy ze szczególną dbałości podchodzą do detali i cenią proste, ale ciekawe formy.

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

W kuchni liczy się dobry smak. Nie tylko na talerzu, ale również w przestrzeni, w której przygotowujemy posiłki. Kulinarny sukces gwarantuje zazwyczaj połączenie dobrze dobranych składników, nowatorscy kucharze szukają jednak czegoś więcej niż znane recepty. Miksowanie ze sobą nowych smaków nierzadko pozwala osiągnąć fantastyczne rezultaty. Podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz. Pomysłowe i odbiegające od utartych schematów rozwiązania wzornicze potrafią zachwycić stylistyczną świeżością i bardzo interesującym efektem.

Efektowne i funkcjonalne zespolenie

Dotychczas obrzeże okalające front i zamontowany na nim uchwyt nie stanowiły całości. Koncepcja ich zespolenia w systemie KAMmono Black, zaproponowana przez firmę KAM, producenta mebli kuchennych z Milejewa, nie tylko urzeka atrakcyjnym efektem wizualnym, ale pomyślnie zdała egzamin z ergonomii i funkcjonalności.

Elegancki uchwyt krawędziowy w czarnym kolorze jest zespolony w niemal niewidoczny sposób z obrzeżem tej samej barwy. Idealnie ze sobą połączone, zakreślają kontury frontu o geometrycznych, kontrastujących z dekorem liniach. Niczym ramka skrojona na miarę stanowią jego oprawę, podkreślając nowoczesną stylistykę zabudowy meblowej. Uchwyt, który pozostaje niemal niewidoczny, jest praktyczny i wygodny.

Wyjątkowość tego rozwiązania kryje się w efektownej grze kontrastów pomiędzy dekorem frontu a okalającym go czarnym obrzeżem ze zintegrowanym uchwytem – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Efekt zespolenia obrzeża z uchwytem wygląda bardzo nowocześnie i wpisuje się w aktualne trendy, w których rezygnujemy z nadmiernej ilości elementów ozdobnych na rzecz eleganckiego minimalizmu. Proste linie wyznaczane prze mocno zarysowane obrzeże gwarantują harmonię i równowagę, wyglądają schludnie i potęgują wrażenie ładu – dodaje projektantka.

Obrzeże jest precyzyjnie frezowane pod wymiar uchwytu, który idealnie wpasowuje się w powierzchnię frontu i nie wystaje poza jego obręb. Eliminuje to ryzyko “kolizji” uchwytów, które nawet umieszczone blisko nie będą o siebie zahaczały. Ma to znaczenie w przypadku zabudowy wysokiej czy w obudowie lodówki. Dodatkowo, w przypadku ciężkich frontów lodówek czy zmywarek to bardziej ergonomiczna alternatywa niż otwieranie metodą “push to open”.

Dzięki temu, że uchwyty są zintegrowane z obrzeżem, nie ma potrzeby zostawiania dodatkowego miejsca, aby ze sobą nie kolidowały podczas użytkowania mebli. Pozwala to wyeliminować wolne przestrzenie pomiędzy frontami, na czym dodatkowo zyskuje estetyka zabudowy.

Potencjał czerni

Front KAMmono Black zachwyci nawet tych użytkowników, którzy preferują proste formy mebli, rezygnując z dodatkowych zdobień czy nadmiernej ilości ozdobników. Efektowna, ale subtelna ramka, jaką tworzy obrzeże w czarnym kolorze, nie zdominuje zabudowy, a jedynie podkreśli nowoczesny wygląd mebli.

Atutem jest także kolor czarny, który króluje w modnych aranżacjach kuchennych. Nie każdy jednak, któremu zamarzy się monochromatyczna zabudowa kuchenna w tym kolorze, będzie mógł ten pomysł zrealizować. Małe, słabo doświetlone pomieszczenia nie będą odpowiednim otoczeniem dla mebli w tym wyrazistym kolorze. W każdym wnętrzu jednak dobrze zaprezentują się meble z frontami mocno zaakcentowanymi czarnym obrzeżem. Są wizualnie lżejsze i równie charakterne. Nawet zabudowa meblowa w delikatnych dekorach drewna w jasnym wybarwieniu zyskuje bardziej wyrazistego wyglądu.

Jeżeli z niezwykłą dbałością podchodzisz do detali, to rozwiązanie jest dla ciebie. Uchwyt zespolony z obrzeżem, okalający front niczym ramka, będzie mocnym akcentem zabudowy meblowej, podkreślającej jej nowoczesny charakter. Fot. KAM
Dzisiaj styl minimalistyczny nie jest już tak surowy – nabrał więcej subtelności i łagodności. Chociaż preferuje proste linie i czyste formy, mile widziane jest subtelne urozmaicenie bryły mebli, np. za pomocą kontrastującej ramki utworzonej przez obrzeże. Fot. KAM
Zintegrowany z obrzeżem uchwyt krawędziowy w połączeniu z frontami w czarnym kolorze i takim samym sprzętem AGD tworzą harmonijną i spójną stylistycznie całość. Fot. KAM
Ani za duży, ani za mały ? dokładnie w sam raz. Optymalnie dobrany uchwyt krawędziowy został zespolony z obrzeżem okalającym front, idealnie wpasowując się w jego powierzchnię. Fot. KAM