STORA ENSO

Stora Enso w Murowie zatrudnia na 80 nowych etatów

Największy lokalny pracodawca – Stora Enso Wood Products oferuje stabilną i bezpieczną pracę, z dowozem do zakładu, prywatną opieką medyczną, premią roczną i świąteczną. Trwa rekrutacja na 80 nowych etatów powstałych po kolejnej rozbudowie zakładu. Poszukiwani są szczególnie pracownicy produkcyjni i techniczni.

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Duże przedsiębiorstwo dające gwarancję stabilnego zatrudnienia, cieszy nie tylko władze samorządowe. To dobra perspektywa dla mieszkańców, którzy mogą podjąć pracę na miejscu. Tak jest w Murowie koło Opola. Dzięki rozwojowi zakładu przerobu drewna, przejętego w 2006 r. w stanie upadłości przez skandynawską grupę Stora Enso i gruntownie zmodernizowanego, zatrudnienie ma już 300 osób, głównie z rejonu Murowa i okolic. Obecnie – dzięki nowym inwestycjom, takim jak m.in. powstanie nowych komór suszarniczych, nowej linii sortowania desek – zwiększy się ono o kolejne 80 osób, a rekrutacja na nowe stanowiska trwa. Zatrudnienie znajdą m.in. pracownicy produkcji, operatorzy sprzętu ciężkiego, elektrycy, mechanicy, ślusarze, operatorzy wózków jezdniowych i automatycy.

W nowoczesnym zakładzie, gdzie wdrażany jest innowacyjny system antykolizyjny poprawiający bezpieczeństwo poruszających się osób i pojazdów na terenie tartaku, zapewnione są wysokie standardy pracy, która przebiega w czystych, dobrze oświetlonych halach produkcyjnych, wyposażonych w zautomatyzowane linie. Większość prac wykonują urządzenia, nad którymi człowiek sprawuje jedynie nadzór. Priorytetem jest bezpieczeństwo załogi, a prowadzone w tym zakresie działania, konsekwentne przestrzeganie zasad i systematyczne szkolenia przynoszą wymierne korzyści.

– Krok po kroku budujemy i szerzymy kulturę bezpiecznej pracy. Pracownicy dbają o swoje bezpieczeństwo oraz zwracają uwagę na bezpieczeństwo innych. W Stora Enso promujemy proaktywne podejście pracowników, dzięki temu możemy pochwalić się bezwypadkową pracą – z dumą podkreśla Damian Dogoda, Kierownik ds. BHP w Stora Enso Wood Products.

Obecnie jest to jeden z największych zakładów drzewnych w Europie. Przeciera rocznie 500 000 m3 kłód, z których produkuje się drewno inżynieryjne. Z niewielkiego Murowa trafia ono na rynki zagraniczne, głównie do Ameryki Północnej, Japonii i Australii. To nie tylko bardzo odlegli, ale i wymagający odbiorcy. Oczekują drewna klejonego certyfikowanego i spełniającego rygorystyczne normy jakościowe. Zakład jest w stanie je dostarczać, dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, ale również wykwalifikowanemu personelowi.

Jest u nas więcej osób gotowych dojeżdżać do Murowa, bo wiedzą, że mają tu stabilne warunki zatrudnienia, wsparcie, szkolenia, ale też dofinansowanie dojazdów, prywatnej opieki medycznej – wymienia Małgorzata Dadura, Specjalista ds. Personalnych ze Stora Enso w Murowie. – Zadbano, aby załoga otrzymywała premie roczne, świąteczne i jubileuszowe. W dostępnym pakiecie socjalnym są także pożyczki i dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych lub kolonii dla dzieci.

W Stora Enso w Murowie ważne są nie tylko właściwe warunki pracy, ale również panująca wśród załogi atmosfera. Dlatego organizowane są spotkania integracyjne, pikniki rodzinne i rywalizacje sportowe. Pracownicy mogą również zgłaszać swoje uwagi i mieć realny wpływ na poprawę organizacji czy usprawnienie wykonywanych przez siebie obowiązków.

Stora Enso Wood Products to ceniony i stabilny pracodawca. Firma osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a w planach jest dalszy rozwój i wzrost zatrudnienia.

Zainteresowani podjęciem pracy mogą zgłaszać się do Działu Personalnego kontaktując się z Małgorzatą Dadura na nr tel. +48 798 451 170, aplikować przez stronę: www.storaenso.com/murow lub pocztą elektroniczną praca@storaenso.com.