KAM

Jodełka już nie tylko na podłodze

Jodełka szturmem zdobywa nowoczesne stylizacje. Popularnym wzorem ozdabiamy już nie tylko podłogi, ale również fronty mebli kuchennych. Delikatny, odświeżony wizualnie oraz bardzo efektowny deseń pięknie dekoruje powierzchnie i dodaje meblom klasy i szyku.

POBIERZ TEKST I ZDJĘCIA

Jodełka ma długą historię w urządzaniu wnętrz. Kiedyś ozdabiała posadzki w starych kamienicach i wytwornych rezydencjach. Dzisiaj ten prosty, ale urzekający splot, który ma swój rodowód w sposobie układania drewnianych klepek, coraz częściej możemy podziwiać nie tylko na podłogach. Dekoracyjny potencjał jodełki odkrywamy na nowo. Okazuje się fantastyczną ozdobą frontów mebli kuchennych.

Dekor meblowy inspirowany popularnym wzorem odwołuje się do cenionej klasyki, która cieszy się niesłabnącą popularnością i pomimo upływu czasu nie traci na atrakcyjności – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w firmie KAM. – Znany motyw zaskakuje jednak nową odsłoną. Chociaż czerpie z urody tradycyjnego parkietu, został poddany odświeżającemu liftingowi wizerunkowemu, który nadał mu bardziej nowoczesny charakter.

Jodełka, która ozdabia fronty mebli, jest bardziej dyskretna niż jej podłogowy pierwowzór, ale równie gustowna i wygląda bardzo efektownie. Nietuzinkowy dekor pięknie się prezentuje, na czym zyskuje wizerunek kuchni. Chociaż wzór wydaje się niepozorny, nie wtopi się w otoczenie i nie pozwoli przyćmić innym elementom aranżacji. Z całą pewnością przyciągnie uwagę.

Połączenie drewna i czerni to zestawienie, którym bez wątpienia będziemy jeszcze długo cieszyć się w kuchni. Delikatnego pazura prostej aranżacji doda motyw jodełki, który w subtelny sposób ozdabia fronty. Fot. KAM

Uniwersalna aranżacyjnie

Dobry styl nigdy nie wychodzi z mody, podobnie jak zabudowa meblowa w dekorach drewna. To ponadczasowy motyw, który jest najbardziej odporny na zmienność trendów, jednak i w tej grupie dobrze przyjmujemy nowinki wzornicze. Chociaż drewno sam w sobie jest ozdobą, finezyjna struktura w kształcie jodełki sprawi, że w kuchni zrobi się ciekawiej. Wzór ożywi subtelny urok drewna i nawet jednokolorowa zabudowa meblowa nie będzie wyglądała monotonnie. Doda meblom nowoczesnego sznytu, nie pozbawionego przy tym dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.

Rysunek drewna, cieszącego się niezmienną sympatią w urządzaniu wnętrz, nieustannie wywiera ogromny wpływ na projektantów, którzy poszukują ciekawych inspiracji. Nowe dekory, zachowując naturalną urodę drewna, jego ciepło i przytulność, podnoszą estetykę na wyższy poziom i zapewniają bardziej intrygujący efekt ? mówi projektantka. ? Dekor jodełka jest dobrym przykładem takiej harmonijnej synergii klasycznego piękna i twórczych poszukiwań nowych motywów zdobniczych. Prosty, ale efektowny wzór ma duży potencjał zdobniczy i bardzo atrakcyjnie prezentuje się na powierzchniach mebli kuchennych.

Jodełka w nowym wydaniu nie narzuca stylu, a ozdobione nią fronty mebli kuchennych są uniwersalne aranżacyjnie. Będą pasowały zarówno do kuchni klasycznych, jak i wnętrz o bardziej nowoczesnym charakterze. Polubią ją zarówno miłośnicy stylowej elegancji, jak i skandynawskiego minimalizmu, a nawet surowej estetyki loftowej.

Dekor doskonale komponuje się z wieloma kolorami i materiałami wnętrzarskimi, z którymi stworzy dopracowane aranżacje.

Finezyjna struktura w kształcie jodełki na frontach mebli kuchennych sprawi, że w kuchni zrobi się ciekawiej. Fot. KAM